Daň z příjmu daru

Dobrý den,
podléhá dani z příjmu zapsaného spolku dar od členů spolku ve výši cca 30 000 Kč? Nejedná se o členský poplatek, ale o dar na základě darovací smlouvy od několika členů (fyzických osob).

— Radka S, Zapsaný spolek

Odpověď:

Dobrý den,

pokud veřejně prospěšný poplatník použije dary na činnosti dle §20 odst. 8 zákona o daních z příjmů, kde jsou vyjmenovány různé veřejně prospěšné účely, může je od daně z příjmů osvobodit a tím se vyhnout placení daně.

Ing. Marie Konečná

Ekonomka ČRDM 

Poslední revize: 20. 3. 2021

Komentář

Přidat komentář

Povinné, nezobrazí se.

Ochrana proti spamu.

Napiště slovo "Poradna"

Témata poradny

Nenašli jste odpověď?

Prohledali jste všechna témata a stále nemůžete najít odpověď na svoji otázku?
Zkuste položit dotaz.

Položit dotaz