Daňové přiznání spolku

Dobrý den,
ráda bych se zeptala, jak se řeší rozdíly mezi penězi vybranými od členů spolku např. na nákup dresů, úhradu účastnických poplatků, atd. a penězi ve skutečnosti vynaloženými. Pokud se vybere více, než je ve výsledku zaplaceno, je to bráno jako zisk z hlavní činnosti a je nutné tento rozdíl zdanit?
Popř. bylo by řešením zbylé peníze zpět mezi členy rozdělit?
Hlavní činnost spolku se týká organizování a provozování famfrpálu ve všech jeho formách na území ČR.
Děkuji,
Tereza

— Tereza Ličačenková, Česká asociace famfrpálu

Odpověď:

Dobrý den,

zisk je nutné zdanit, nicméně je možné využít § 20 odst. 7 o úspoře na dani do výše 300 tis. Kč základu daně, nicméně daňové přiznání je nutné podat i když nevznikne povinnost platit daň.  Je možné konkrétním jedincům vrátit případný přeplatek v rámci vybraných poplatků, nicméně není možné rozdělit zisk členům spolku.

Ing. Marie Konečná

Ekonomka ČRDM

 

Poslední revize: 21. 2. 2020

Komentář

Přidat komentář

Povinné, nezobrazí se.

Ochrana proti spamu.

Napiště slovo "Poradna"

Témata poradny