Nákup pozemku - spolek

Dobrý den,

chtěla bych Vás požádat o radu. Spolek dostal dar na činnost v částce 30.000,- a nakoupil pozemek také za 30.000,-. Vede jednoduché účetnictví.

Dar na činnost ovlivňuje ZD. Nákup pozemku také?

Děkuji

— Lenka

Odpověď:

Dobrý den,

doporučila bych dary související s vaší hlavní činnosti osvobodit (§19b zákona o daních z příjmů), vykázat v řádku daňového přiznání 109, nákup pozemku pak bude v ř. DP 40 - ZD uvedené transakce neovlivní.

Ing. Marie Konečná

Ekonomka ČRDM

 

Poslední revize: 11. 4. 2021

Komentář

Přidat komentář

Povinné, nezobrazí se.

Ochrana proti spamu.

Napiště slovo "Poradna"

Témata poradny

Nenašli jste odpověď?

Prohledali jste všechna témata a stále nemůžete najít odpověď na svoji otázku?
Zkuste položit dotaz.

Položit dotaz