Odpisy majetku

Spolek (sportovní klub) má v majetku budovy a jiný hmotný majetek, který využívá ke své hlavní činnosti. Majetek účetně odepisujeme - díky odpisům je hlavní činnost ztrátová. Jak je to ale při výpočtu DPPO - lze v rámci hlavní činnosti uplatňovat daňové odpisy? Pokud bychom je neuplatnili, dostaneme se do zisku. Považovala by se i poté hlavní činnost za ztrátovou? Děkuji za vysvětlení.

— Marie Kadeřábková, Sportovní klub

Odpověď:

Dobrý den,
v rámci hlavní činnosti nelze uplatňovat daňové odpisy. Pokud se dostanete do zisku, můžete využít daňovou úsporu §20 odst. 7.

Ing. Marie Konečná
Ekonomka ČRDM

Poslední revize: 30. 4. 2019

Komentář

Přidat komentář

Povinné, nezobrazí se.

Ochrana proti spamu.

Témata poradny