Registrace plátce daně z příjmů - spolek, který má zaměstnance

Dobrý den,
prosím o radu, zda je spolek povinen provést registraci plátců daně z příjmů v případě, že tento spolek zaměstnává trenéry na DPP (měsíční částka nepřesáhne 10 tis. Kč)? Spolek naplňuje definici veřejně prospěšného poplatníka dle §17a ZDP. Případně je s povinností provedení registrace spojena rovněž povinnost podat daňové přiznání (v případě, že hlavní činnost spolku není zisková)?

Předem Vám děkuji za zodpovězení mého dotazu.

S pozdravem a přáním pěkného dne
Kubinová

— Sandra Kubinová

Odpověď:

Dobrý den,

v tomto případě máte povinnost registrovat se k zálohové nebo srážkové daní (v závislosti na podepsání Prohlášení poplatníka daně z příjmů fyzických osob ze závislé činnosti). Zaměstnávání lidí nesouvisí s povinností podávat daňové přiznání - z tohoto důvodu tedy povinnost nevzniká.

Ing. Marie Konečná

Ekonomka ČRDM

Poslední revize: 4. 12. 2019

Komentář

Přidat komentář

Povinné, nezobrazí se.

Ochrana proti spamu.

Napiště slovo "Poradna"

Témata poradny