Snižují dary spolku základ daně z příjmů právnických osob?

Dobrý den,
jsme zapsaný spolek a provozujeme lesní školku. Potřbebovala bych vědět, zda dary poskytnuné naší organizaci
snižují základ daně z příjmů právnických osob dle § 20 odst. 8 zákona č. 586/1992 Sb. O daních z příjmu.
Děkuji za odpověď!

— Jana Háková, Dubínek, z.s.

Odpověď:

Dobrý den,
ano, dary poskytnuté vaší organizaci, které využijete pro hlavní činnost snižují základ daně.

Ing. Marie Konečná
Ekonomka ČRDM

Poslední revize: 26. 4. 2019

Komentář

Přidat komentář

Povinné, nezobrazí se.

Ochrana proti spamu.

Témata poradny