Spolek - Příjem z reklamy

Dobrý den, spolek má příjem z reklamy vedlejší hospodářské činnosti. Všechny příjmy se používají na hlavní činnost spolku. Daňové přiznání podáváme. Vztahuje se na nás, když příjmy z reklamy nejsou vyšší než 300 000 Kč ročně, že nemusíme platit daň ?

— Tomáš Stejskal, AS Sport

Odpověď:

Dobrý den,
daň jste povinni platit ze základu daně. Podle § 34 dle zákona o daních z příjmů lze od základu daně odečíst částku ve výši 300.000 Kč, maximálně však do výše základu daně. Do základu daně se započítává i zisková hlavní činnost. Pokud je tedy součet zisku z hlavní činnosti a zisku z vedlejší činnosti nižší než 300 tis. Kč, je možné uplatnit tzv. daňovou úsporu a daň neplatit.

Ing. Marie Konečná
ekonomka ČRDM

Poslední revize: 5. 6. 2018

Komentář

Přidat komentář

Povinné, nezobrazí se.

Ochrana proti spamu.

Nenašli jste odpověď?

Prohledali jste všechna témata a stále nemůžete najít odpověď na svoji otázku?
Zkuste položit dotaz.

Položit dotaz