Sponzorský dar spolku

Dobrý den, máme spolek sebeobrany,pokud dostaneme sponzorský dar finanční či vybavení, daní se to nějak? Ještě bych se ráda optala jak je to s danovým přiznáním?Někde jsem četla, že do 300 000 Kč se nic nepodává, ale nevím jestli jsem to pochopila správně. Moc děkuji za odpověd

— Nikola, SPOLEK SEBEOBRANA

Odpověď:

Dobrý den,

finanční dar na hlavní činnost spolku je možné osvobodit podle § 19b Zákona o daních z příjmů. Daňové přiznání je nutné podávat, pokud má spolek zdanitelné příjmy, ale podle §20 odst. 7 je možné do 300 tis. Kč uplatnit dańovou úsporu.

Ing. Marie Konečná

Ekonomka ČRDM

Poslední revize: 21. 2. 2020

Komentář

Přidat komentář

Povinné, nezobrazí se.

Ochrana proti spamu.

Napiště slovo "Poradna"

Témata poradny