Test na alkohol

Dobrý den, dle mého je to zřejmě otázkou dohody výkonného výboru či členské schůze, ale i tak se chci zeptat, zda je na to ze soukromí dotčené osoby právo. Má předseda spolku (kolektivní statutární orgán) žádat prokázání přítomnost alkoholu u řidiče před jízdou např. na turnaj s dětmi a při cestě zpět? Děkuji

— Lenka P., Rugby

Odpověď:

Dobrý den, 

pokud daný spolek má v činnosti práci s dětmi a v rámci interních předpisů si stanový tuto povinnost, je to plně v kompetenci takového spolku. 

Mimo to je nutné si uvědomit, že pokud má pořadatel akce pochybnost o stavu dozoru, má právo ve smyslu ustanovení o krajní nouzi v občanském zákoníku § 2906 či trestního zákoníků § 28, může v souvislosti s odvrácením ohrožení svěřených dětí požadovat na místě dechovou zkoušku i za přítomnosti Policie České republiky.

Mgr. Jakub Sotl 

Poslední revize: 18. 3. 2021

Komentář

Přidat komentář

Povinné, nezobrazí se.

Ochrana proti spamu.

Napiště slovo "Poradna"

Témata poradny

Nenašli jste odpověď?

Prohledali jste všechna témata a stále nemůžete najít odpověď na svoji otázku?
Zkuste položit dotaz.

Položit dotaz