Volno pro vedoucí - zákon o státní službě

Týká se nárok na pracovní volno i státních zaměstnanců, tj. těch, kteří nespadají pod zákoník práce, ale po vykonání úřednické zkoušky pod zákon o státní službě?

— Lucie Pytlová, Junák - český skaut

Odpověď:

Dobrý den,

ano, vztahuje. Ve služebním zákoně (234/2014 Sb.) je to upraveno v § 104 odst. 2.

 

(2) Státnímu zaměstnanci přísluší za dobu překážky ve službě plat, pokud jde o překážku, která se řídí

a) § 199 odst. 2 zákoníku práce a nařízením vlády, kterým se stanoví okruh a rozsah jiných důležitých osobních překážek v práci, a je podle těchto pracovněprávních předpisů placená,

b) § 203 odst. 2 a § 203a zákoníku práce a je podle tohoto pracovněprávního předpisu placená, nebo

c) § 204 zákoníku práce a je podle tohoto pracovněprávního předpisu placená.

 

Eva Beránková

Poslední revize: 27. 5. 2021

Komentář

Přidat komentář

Povinné, nezobrazí se.

Ochrana proti spamu.

Napiště slovo "Poradna"

Témata poradny

Nenašli jste odpověď?

Prohledali jste všechna témata a stále nemůžete najít odpověď na svoji otázku?
Zkuste položit dotaz.

Položit dotaz