Požadavky na pořadatele soustředění

Dobrý den,
náš sportovní oddíl (spolek) bude pořádat 4-denní soustředění pro cca 10 dětí ve věku 6 - 11 let. Jaké povinnosti se na pořadatele soustředění vztahují? Musí být přítomen zdravotník? Musí děti doložit lékařské potvrzení nebo jiné doklady? A musí mít nějaké doklady či potvrzení přítomní vedoucí (trenéři)?
Děkuji,
D. Škeříková

— Dana Škeříková

Odpověď:

Dobrý den,

v případě, že jedete na méně než 5 dní a jede méně než 30 dětí do 15 let, pak akce podle zákona nesplňuje podmínky zotavovací akce ani jiné podobné akce. Spadá do tzv. ostatních akcí pro děti. Na takové akce není povinnost mít zdravotníka, není vyžadováno lékařské potvrzení. 

Přesto nelze říci, že v případě pořádání takového tábora, není třeba zajistit ani minimální podmínky pro pobyt dětí „na táboře“. 

Povinnosti pořadatele vyplývají v tomto případě z jeho odpovědnosti za dítě, kterou převezme v okamžiku, kdy je mu dítě v určený čas a na určeném místě svěřeno. Pořadatel je samozřejmě odpovědný za zdraví dítěte i majetek, který dítě na tábor „přiveze“. Z toho vyplývá, že pořadatel je povinen zajistit dítěti bezpečné a nezávadné prostředí, kterým nebude jakkoliv poškozeno. 

Podrobnější informace k Vašemu dotazu najdete v článku na stránkách této Poradny v tématu Tábory

Konkrétně zde:http://poradna.crdm.cz/letni-tabory/prehled-legislativy-pro-poradani-letnich-taboru-306

Eva Beránková

Poslední revize: 17. 10. 2017

Komentář

Přidat komentář

Povinné, nezobrazí se.

Témata poradny

Nenašli jste odpověď?

Prohledali jste všechna témata a stále nemůžete najít odpověď na svoji otázku?
Zkuste položit dotaz.

Položit dotaz