Odpovědnost za úraz na akci?

Dobrý den, na příměstském táboře porádaným pod záštitou mé fyzické osoby se nám stal u dítěte na necertifikované - balíky slámy - hračce z výšky 50 cm úraz 11 letého dítěte. Chlapec má zlomeninu ruky, bohužel, i když máme areál pojištěný a odpovědnost vůči další osobě, prý se toto na to nevztahuje. Matka řekla, že loni se to stalo bratrovi - děti ji už při příjezdu vůbec neposlouchaly....chlapec šel na atrakci dobrovolně a v areálu máme cedule, že je všude vstup na vlastní nebezpečí a za případné úrazy něučíme.
Má matka právo na odškodnění, které po nás požaduje? Velice moc děkuji za Váš názor a radu, s pozdravem Zlata Mádrová, Zlatá farma

— Zlata Mádrová, Mádrová Zlata

Odpověď:

Dobrý den,
odpověď na tento dotaz přesahuje možnosti poradny. Doporučujeme obrátit se na odborníka z řad advokátů, aby danou situaci posoudil se znalostí všech podrobností. Určení odpovědnosti v těchto případech je vždy složité. Již v samotném dotazu je mnoho různých aspektů, které můžou hrát roli – necertifikovaná hračka, pojištění, informační cedule, které nemusejí odpovědnost vylučovat atd. – a rozhodnout o výsledku posouzení případu.

AK Mgr. Alena Hájková

Poslední revize: 23. 10. 2018

Komentář

Přidat komentář

Povinné, nezobrazí se.

Témata poradny

Nenašli jste odpověď?

Prohledali jste všechna témata a stále nemůžete najít odpověď na svoji otázku?
Zkuste položit dotaz.

Položit dotaz