Kdo může příměstský tábor organizovat?

Dobrý den,
je dáno, kdo může příměstské tábory organizovat? Jsou to fyzické osoby, spolky nebo o.p.s.?
Co se týká legislativy táborů, pro příměstský tábor také platí lehátka a jedno umyvadlo na 5 dětí? Musí mít odpovědná osoba pedagogické vzdělání nebo stačí zdravotnické minimum?
Musí se tábor hlásit na hygienu nebo na jiný úřad?
Moc děkuji za opověď a Váš čas. Blanka Netíková

— Blanka Netíková

Odpověď:

Dobrý den,

 

a) Pořádání příměstských táborů není omezeno na konkrétní právní formu. Výběr právní formy bude záležet jistě na účelu za jakým je tábor pořádaný, zda se jedná primárně o neziskovou nebo obchodní aktivitu. 

b) Pokud je příměstský tábor zotavovací akcí, platí podmínky pro zotavovací akci, viz jiné dotazy a obecný článek, pokud je jinou akcí, platí podmínky pro jinou akci. U jiné než zotavovací akce nejsou stanoveny požadavky na počet umyvadel. Zotavovací akcí bude příměstský tábor spíše ve výjimečných případech.

c) Pro příměstské tábory není stanoven žádný kvalifikační požadavek na zodpovědné osoby. Pokud se jedná o zotavovací akci, je stanovený požadavek na zdravotníka.

d) Tábor se hlásí na hygienu, pouze tehdy, pokud je to zotavovací akce. Styk s dalšími úřady závisí na konkrétním případě, žádný obecný předpis v tomto směru není. V některých případech můžete řešit s obecním úřadem, například užívání obecních pozemků, odběr vody z řádu, užívání přístupové cesty a pod.

 

informace k Vašemu dotazu najdete také na stránkách této poradny pod tématem Příměstské tábory

http://poradna.crdm.cz/primestske-tabory

Aleš Sedláček

 

Poslední revize: 20. 6. 2017

Komentář

Přidat komentář

Povinné, nezobrazí se.

Témata poradny

Nenašli jste odpověď?

Prohledali jste všechna témata a stále nemůžete najít odpověď na svoji otázku?
Zkuste položit dotaz.

Položit dotaz