Doplnění vysokoškolského titulu

Dobrý den,

mám dotaz ohledně doplnění vysokoškolského titulu ke jménu jednatele společnosti. Jestli tomu dobře rozumím, tuto změnu provedu pomocí inteligentního formuláře společně s přiložením úředně ověřené kopie diplomu.

Pokud je ale dotyčná osoba jednatelem více společností, musím vyplnit inteligentní formulář u každé společnosti zvlášť, nebo jde tuto změnu provést pouze jednou a tak, aby se promítla automaticky do všech společností uvedených ve veřejném rejstříku, kde dotyčná osoba figuruje?

Děkuji za odpověď

— Marta Šmídová

Odpověď:

Dobrý den,

primárním zdrojem údajů o fyzické osobě zveřejňovaných ve veřejných rejstřících je centrální evidence obyvatel ČR. Pokud je akademický titul zapsán v registru obyvatel, promítne se automaticky do všech veřejných rejstříků, které z evidence obyvatel čerpají. Pokud není akademický titul zapsaný v registru obyvatel, zapíše ho soud na návrh změny zápisu ve veřejném rejstříku, jak je popsáno v dotazu, ale vždy jen pro tu společnost, za níž se návrh změny zápisu podává. Pokud tedy figurujete ve více společnostech, nezbývá než podat za každou společnost zvláštní návrh.

AK Mgr. Alena Hájková

Poslední revize: 26. 3. 2019

Komentář

Přidat komentář

Povinné, nezobrazí se.

Témata poradny

Nenašli jste odpověď?

Prohledali jste všechna témata a stále nemůžete najít odpověď na svoji otázku?
Zkuste položit dotaz.

Položit dotaz