Interaktivní formulář přiřadil jinou adresu, co dělat?

Dobrý den,
nevím, na koho se správně obrátit za účelem získání souhlasu se sídlem spolku, které je ve škole. Majitelem budovy je Magistrát hl.m. Prahy, budovu má ve správě Městská část. Na školském odboru Magistrátu mi doporučili obrátit se na ředitele školy. Je to tak správně? Může ten souhlas vydat ředitel?
Ineraktivní formulář budově školy přiřadil jinou adresu než máme uvedenou ve stanovách (v souladu s více než čtvrt století užívanou oficiální adresou školy). Shodné je číslo popisné, ale RÚIAN přiřazuje jinou ulici (kolmou na tu naši). Co můžeme udělat, abychom nemuseli změnit v lednu přijaté stanovy a všechny dokumenty opatřené adresou? Netušili jsme, co na nás čeká za lapálii s RÚIANem.
Děkuji
MM

— Martina

Odpověď:

Dobrý den,

zkuste reklamovat RÚIAN prostřednictvím formuláře na této stránce webu Českého úřadu zeměměřičského a katastrálního

http://reklamace.cuzk.cz/formular/index.php?source=R%C3%9AIAN&field=ad-…

Pokud Vaší reklamaci nevyhoví, můžete uvádět původně užívanou adresu jako "adresu pro doručování", ale jako sídlo budete muset uvádět adresu zapsanou v rejstříku.

Co se stanov týká, doporučuji každopádně změnit text stanov při nejbližší možné příležitosti tak, že sídlo bude vymezeno jen názvem obce (tak jak zákon umožňuje - viz. ustanovení § 136 odst. 2 občanského zákoníku), přesun sídla v rámci této obce pro spolek pak nebude znamenat provedení změny stanov.

S pozdravem

Mgr. Alena Hájková, advokátka

Poslední revize: 7. 8. 2017

Komentář

Přidat komentář

Povinné, nezobrazí se.

Témata poradny

Nenašli jste odpověď?

Prohledali jste všechna témata a stále nemůžete najít odpověď na svoji otázku?
Zkuste položit dotaz.

Položit dotaz