Sídlo spolku bez konkrétní adresy

Dobrý den, jak je možné, že určitý spolek má v oficiálním sídle napsanou jen obec? Bez ulice i čísla popisného. Je tedy možné založit spolek bez sídla? Spolek má i IČO. Kam mu pak úřady doručují úřední dokumenty?

— Eva Svobodová, spolek

Odpověď:

Dobrý den, 

spolek má ze zákona povinnost uvést adresu sídla dle odst. 2 § 136 NOZ.

Ve stanovách, může být adresa sídla zkrácena jen na obec.

Avšak do veřejného rejstříku musí uvést celou adresu. 

Mgr. Jakub Sotl 
Právní poradce

Poslední revize: 30. 1. 2020

Komentář

Přidat komentář

Povinné, nezobrazí se.

Ochrana proti spamu.

Napiště slovo "Poradna"

Témata poradny