Valná hromada v době karantény - znovuzvolení výkonného výboru

Dobrý den,
prosím o poradu. Dne 25.5.2020 nám vyprší funkční 5ti leté období zvoleného Výkonného a kontrolního výboru Sdružení Roztoč. Zjistili jsme, že i znovuzvolení stejných členů musíme znovu zapsat do rejstříku a znovu doložit na soudu. Valnou hromadu, která by znovuzvolení členů řídícího orgánu umožnila, nyní nemůžeme z důvodu karantény svolat. Bude platná on line Valná hromada, kterou jsme schopni uspořádat do 25.5. 2020? Nebo jí můžeme svolat až na podzim a teprve pak znovuzvolit členy a udělat nezbytné administrativní úkony s tím spojené? V tom případě je třeba/ je možné požádat někde o prodloužení platnosti funkčního období?

Děkuji mnohokrát za odpověď případně nasměrování

Dita Votavová
Sdružení Roztoč

— Dita Votavová, Sdružení Roztoč

Odpověď:

Dobrý den,

informace k jednání orgánů spolku v současné výjimečné situaci najdete v Poradně v Bleskovkách - http://crdm.cz/download/dokumenty/CRDM-jednani-organu-nouzovy-stav-covid.pdf

V zásadě je potřeba postupovat podle toho, co máte ve stanovách. Pokud už tam máte zakotvená pravidla pro písemné či jiné technické prostředky k uspořádání jednání, pak se řídíte těmito pravidly. Pokud ve stanovách nic v tomto směru zakotvené nemáte, pak v této nouzové situaci můžete využít celou škálu prostředků. Pozor, spolu s běžným zápisem z jednání je třeba věnovat pozornost také identifikaci účastníků jednání.

Více informací najdete v článku Jednání orgánů v nouzovém stavu v souvislosti s COVID-19 (viz odkaz výše).

Eva Beránková

 

Poslední revize: 4. 5. 2020

Komentář

Přidat komentář

Povinné, nezobrazí se.

Témata poradny

Nenašli jste odpověď?

Prohledali jste všechna témata a stále nemůžete najít odpověď na svoji otázku?
Zkuste položit dotaz.

Položit dotaz