Je možné založit nový spolek navazující na TJTK a zříci se závazků, které napáchalo neplatně zvolené vedení?

Dobrý den, zastupuji část bývalých a současných členů TJTK, kde v současné době probíhá několik sporů o určení vlastnictví atd. Více info je možno nalézt zde http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/1142743803-reporteri-ct/215452801… // dále pak i v druhé reportáži. V současnosti nám tj. bývalým členům dáva prvoinstanční soud za pravdu, že poslední platná schůze byla v roce 2013, veškeré následující kroky vedení klubu, které bylo zvoleno zmanipulovanou valnou hromadou za účasti falešných členů TJ jsou neplatné. V průběhu řízení nám bylo doporučeno pokračovat v činnosti TJTK a my nyní řešíme několik zásadních otázek.
1. bývale řekněme falešné vedení neprovedlo změny vyplávající z nového OZ, kde jsem měl spolek zapsat nové stanovy a další náležitosti k městském usoudu v Praze, pokud tedy navážeme na tento spolek a v nově svolané členské schůzi schválíme nové stanovy budeme mít ve vedení stále stíhané členy. Máme tak učinit a jak se s případným problémem vypořádat?

2. Je možné založit nový spolek navazující na TJTK s členy z poslední platné valné hromady z roku 2013 a zříci se závazků, které napáchalo nové vedení schválené po této valné hromadě, kde jak jsem zmínil soud rozhodl o neplatnosti?
INFO
Spolek TJKT s IČO: 15273482 již existuje a předsedou je Rajchl. My asi musíme zažádat o zrušení registrace TJKT ( z důvodu trestního stíhání Ryvoly i toho, že podle soudu o neplatnosti schůzí ani Rajchl není členem atd.) a zaevidování nové TKTK – s jiným IČO ? . Musí se to ale nějak právně naformulovat, oni se budou bránit. Ještě větší nebezpečí hrozí v tom, že pokud převezmeme spolek po Ryvolovcích, přebereme nejen majetek , ale i závazky a dluhy a já nevím co. A mohli bychom platit za Ryvolu. Noví majitelé Sport Investments naznačují, že nějaké sekyry TJKT existují. Nevím, jestli jde žádost formulovat tak, že spolek začíná např. od 1.7. 2017 a nepřebírá žádné závazky předešlého vedení TJKT, které jsme neměli pod žádnou kontrolou.

Předem děkuji za odpověď a v příípadě otázek mne prosím neváhejte kontaktovat.

Jiří LELEK
777 656 400

— Jiri Lelek

Odpověď:

Dobrý den,

odpověď na tyto dotazy přesahuje možnosti této poradny, která má především poskytnout odpovědi na obecnější dotazy, které mohou později posloužit jako návod či inspirace k řešení obdobných případů. Doporučujeme využít služeb advokátů zabývajících se právem spolků, kteří důkladně analyzují nastalou situaci a pomohou s jejím řešením.

AK Mgr. Alena Hájková

Poslední revize: 31. 7. 2017

Komentář

Přidat komentář

Povinné, nezobrazí se.

Témata poradny

Nenašli jste odpověď?

Prohledali jste všechna témata a stále nemůžete najít odpověď na svoji otázku?
Zkuste položit dotaz.

Položit dotaz