Můžu použít staré stanovy k žádosti o dotaci?

Dobrý den,
děkuji za odpověď a prosím ještě o radu. Pokud nechci sedět se založenýma rukama a začít pro naše centrum něco dělat, mohu se pustit do žádosti o dotaci se starými stanovami s tím, že ve stanovách uvedená paní není členem statutárního orgánu sdružení ani jinak ve sdružení nefiguruje. Ve stanovách je uvedeno sídlo pouze město a kontaktní osoba ona. Také asi proto, že rodinné centrum sídlí v budově základní školy tudíž pošta chodí na její soukromou adresu a ona mi ji předává, protože v centru není celý den nikdo, kdo by poštu přebíral. V žádosti o dotaci se posílají v příloze stanovy o.s. ale je zde formulář, kde se vyplňuje statutární orgán (v našem případě tedy 3 členky výkonného týmu) a dále osoba určená k jednání o dotačním řízení (tuto osobu můžeme zvolit na členské schůzi z výkonného týmu?). Myslíte si tedy, že její jméno uvedené ve stanovách brání žádosti o dotaci?
Naprosto chápu, že není vhodné do stanov psát konkrétní jména a již jsem domluvená s ředitelem školy, že v nových stanovách bude sídlem RC adresa školy. V době, kdy se dělaly stanovy jsem končila vysokou školu a netušila, že vůbec budu kdy figurovat v nějakém centru. Do funkce statutárního orgánu jsem byla zvolená 1.1.2014 a chtěla bych co možná nejvíc věcí uvést do pořádku.
Děkuji
S pozdravem Olga

— Olga , Rodinné centrum o.s

Odpověď:

Podle mého názoru je možné pustit se do vyřizování žádosti o dotaci i se starým zněním stanov. K žádosti přiložíte stanovy (jestli jsem to dobře pochopila, paní je ve stanovách uvedena jako kontaktní osoba a nikoliv jako statutární orgán, takže její bydliště plní funkci doručovací adresy a nikoliv sídla), aktuální statutární orgán budete dokládat rozhodnutím příslušného orgánu spolku (např. usnesení členské schůze). Do formuláře žádosti pak uvedete kontaktní osobu, kterou si zvolíte (když je ve formuláři pro tuto osobu kolonka, evidentně se nepředpokládá, že žádost musí nutně vyřizovat statutární zástupce spolku, předpokládá se, že administrativou se může zabývat i někdo jiný a statutární zástupce podepisuje klíčové dokumenty, pokud i k tomu nezplnomocní někoho jiného). Adresa uvedená u kontaktní osoby ve formuláři pak bude plnit funkci "doručovací" adresy ve věci žádosti o dotaci. Změna stanov a aktualizace údajů vlastně nespěchají, protože do konce ledna určitě spolkový rejstřík fungovat nebude a ještě do konce dubna bude nejspíš funkční jen zčásti (a navíc se za návrh na zápis do spolkového rejstříku platí poplatek, za jehož zrušení se momentálně bojuje, takže možná v dohledné době se platit nebude) . V tomto případě, ale bude potřeba aktualizaci provést, abyste ve stanovách měli údaje aktuální.

Mgr. Alena Hájková

Poslední revize: 4. 8. 2017

Komentář

Přidat komentář

Povinné, nezobrazí se.

Témata poradny

Nenašli jste odpověď?

Prohledali jste všechna témata a stále nemůžete najít odpověď na svoji otázku?
Zkuste položit dotaz.

Položit dotaz