změna v článku "Závěrečná ustanovení"

Dobrý den,
ve stanovách spolku v posledním článku "závěrečná ustanovení" je uvedeno, kdo byl v den sepsání stanov jmenován členskou schůzí do funkce ředitele spolku a do funkce člena dozorčí rady. Toto již neplatí. Členská schůze jmenovala novou ředitelku i člena dozorčí rady. Je potřeba s tímto nějak dále naložit, aby bylo vše právně správně, prosím? Na soud byl předán návrh na změnu statutárního orgánu, prohlášení nové ředitelky, zápis z členské schůze a prezenční listina. Děkuji za odpověď, Martina Holubová - administrátorka spolku

— Martina Holubová, Kult, spolek

Odpověď:

Jestliže soud na základě předloženého návrhu a písemných podkladů změny ve veřejném rejstříku povolil a nová ředitelka i člen dozorčí rady jsou řádně zapsáni, tak by mělo být v tomto ohledu vše právně v pořádku. Stanovy mohou obsahovat ustanovení o prvních členech orgánů spolku a není třeba je jen kvůli tomu měnit. Taková ustanovení nyní vyjadřují jen historickou skutečnost o prvních členech orgánů spolku a nejsou na překážku jeho dalšímu fungování.

Obvyklý je také postup, že spolek rozhodne o změně stanov tak, že tato ustanovení se vypustí, aby v textu stanov dále nebyla uvedena.

AK Mgr. Alena Hájková

 

Poslední revize: 2. 2. 2023

Komentář

Přidat komentář

Povinné, nezobrazí se.

Témata poradny

Nenašli jste odpověď?

Prohledali jste všechna témata a stále nemůžete najít odpověď na svoji otázku?
Zkuste položit dotaz.

Položit dotaz