potvrzení či posudek zdravotní způsobilosti dítěte

Dobrý den,
synovi ve škole začíná plavecký výcvik.Ze školy přinesl formulář Potvrzení o zdravotní způsobilosti žáka (Potvrzení se vydává jako doklad zdravotní způsobilosti dítěte absolvoval školu v přírodě,kurz plavání, dětský tábor, sportovně-rekreační akce apod. Potvrzení je platné 2 roky od data vydání, pokud v souvislosti s nemocí v průběhu této doby nedošlo ke změně zdravotní způsobilosti).
Dětská lékařka odmítla potvrdit toto potvrzení s tím, že jen posudek platí 2 roky, potvrzení jen 1 rok a vyškrtala všechny akce kromě zmíněného plaveckého kurzu. Až tedy syn pojede na tábor, musíme pro nové povrzení. Dcera kamarádky chodí k jiné lékařce, která loni měla na potvrzení dobu platnosti 1rok, lékařka zase naopak číslici 1 škrtla a napsala číslici 2 t.j. že platí 2 roky. Ostatním spolužákům jejich lékaři potvrzení na 2 roky vydali bez problémů.
Co je tedy správně ? Jaký je rozdíl mezi potvrzením a posudkem ? Nejde jen o slovíčkaření ? V zákoně se píše jen o posudku.
Děkuji za odpověď.
Maléřová

— Veronika Maléřová

Odpověď:

Dobrý den,

od 1. 11. 2017 má po účinností novely zákona č. 258/2000 Sb., posudek o zdravotní způsobilosti dítěte platnost 2 roky, oproti 1 roku dříve. Je možné, že zmíněná lékařka nezaznamenala tuto změnu právních předpisů v uvedené oblasti. Jiné názvy jsou pouze jiným označením téhož, tedy posudku o zdravotní způsobilosti.

AK Mgr. Alena Hájková

Poslední revize: 18. 6. 2019

Komentář

Přidat komentář

Povinné, nezobrazí se.

Témata poradny

Nenašli jste odpověď?

Prohledali jste všechna témata a stále nemůžete najít odpověď na svoji otázku?
Zkuste položit dotaz.

Položit dotaz