Zdravotník zotavovacích akcí

Dobrý den,
mohu vykonávat funkci zdravotníka na dětském táboře? Mám absolvovanou Farmaceutickou fakultu, titul PharmDr. a v rámci celoživotního vzdělávání farmaceutů a předatestační přípravy několik kurzů první pomoci. Přesto není můj obor zahrnut v obecně uznávaných kvalifikacích pro zdravotníky? Mohu někde požádat o uznání těchto kurzů a studia?
Děkuji za odpověď.

— Hana Večeřová, Junák - český skaut

Odpověď:

Dobrý den, 

dle zákona může zdravotníka na zotavovací akci dělat pouze osoba, která má certifikovaný kurz uznaný zákonem nebo osoby dle § 11 z. 258/2000 Sb., o veřejném zdraví. Do takové kategorie nespadáte. Bohužel nikdo nemá pravomoci uznávat jiné kvalifikační předpoklady, než které jsou uznávány zákonem.

K uznání Vašeho vzdělání by byla nutná změna zákona.

Mgr. Jakub Sotl
Právní poradce

Poslední revize: 24. 1. 2020

Komentář

Přidat komentář

Povinné, nezobrazí se.

Ochrana proti spamu.

Napiště slovo "Poradna"

Témata poradny