Spolek jako pronajimatel tenisove hriste

Dobry den, jsme obecni Spolek, ktery se snazi aktivne prispivat komunite. V obci mame zanedbane tenisove hriste, kde je majitel svolny k moznosti pronajmu. Mam dva dotazy...Muzeme ze sve pozice pozadat o dotaci na opravu hriste? Muzeme dale pripadne hriste provozovat a pronajimat dale? Ve stanovach nemame explicitne stanoveny sportovni aktivity, ale k rozvoji komunitnich aktivit to prispeje, tak bych rad znal nas nazor. V priloze nase stanovy.

— Miroslav Macicek, OBR - spolek občanů Olšan a Brandýska, ICO:

Odpověď:

Dobrý den,

odpověď stran dotací je nutně obecná, protože neuvádíte, o jaké dotace by se mělo jednat a kdo by je měl poskytovat. Spolek může žádat o celou řadu dotací od různých subjektů, pokud bude splňovat podmínky příslušného dotačního titulu. Je otázkou, jestli nájem hřiště bude dostatečným právem pro dispozici s hřištěm, aby na jeho opravu byla dotace udělena. Podmínkou poskytnutí dotace může být vlastnické právo k opravované nemovitosti. Je třeba vše posoudit ve vztahu ke konkrétním podmínkám zvoleného dotačního programu. Obecně to nelze posoudit.

Provozování či případný podnájem hřiště lze podřadit pod stávající účel spolku a neměl by s tímto být problém. Dle sdělených informací lze říci, že z pohledu zákona ani stanov provozování této aktivity jako součásti hlavní činnosti spolku nic nebrání.

AK Mgr. Alena Hájková

Poslední revize: 6. 1. 2023

Přiložené soubory

Komentář

Přidat komentář

Povinné, nezobrazí se.

Témata poradny

Nenašli jste odpověď?

Prohledali jste všechna témata a stále nemůžete najít odpověď na svoji otázku?
Zkuste položit dotaz.

Položit dotaz