zrušení clubu

Bohužel dlouhodobá nemoc a nečinost členůCLUBU Piccaso a prodej domu s klubovnou mě nutí zrušit náš spolek CLUB Piccaso,Arnoltice u Děčína 88.Potřebuju poradit jak a co vyplnit,kam poslat veškeré papíry,prostě zánik clubu.Děkuji Vaníček Květoslav,předseda clubuPiccaso.

— vaníček květoslav, club piccaso-5.6.2013-č.j.VS/1-1/93619/13-R -IČO-01760645

Odpověď:

Dobrý den,

postupem při zrušení spolku se zabývají i další odpovědi v sekci Zrušení spolku.

Asi nejjednodušší způsob je zrušit spolek rozhodnutím orgánu, o němž to předpokládají stanovy. Pokud tedy stanovy upravují, který z orgánů může rozhodnout o zrušení spolku, zařiďte se podle nich. Svolejte schůzi orgánu a rozhodněte o zrušení spolku s likvidací. Zároveň bude třeba jmenovat likvidátora (může jím být např. dosavadní statutární orgán) a následně provést likvidaci. Po skončení likvidace pak likvidátor podá návrh na výmaz spolku ze spolkového rejstříku, čímž spolek definitivně zanikne. Vzhledem k tomu, že spolek nevykazoval žádnou činnost, měla by být likvidace rychlá a nejvíce ji asi zdrží povinnost likvidátora zveřejnit vstup spolku do likvidace.

Pokud by nebylo možné zrušit spolek takto, nezbude asi než podat návrh na rejstříkový soud, aby rozhodl o zrušení spolku z důvodu, že je nefunkční. Myslím, že návrh může podat kterýkoliv člen spolku nebo kdokoliv jiný, kdo na tom osvědčí právní zájem. Soud prošetří okolnosti fungování spolku, a pokud zjistí, že nefunguje zruší ho s likvidací a zároveň jmenuje likvidátora. Pak už to bude stejné, jako když rozhodne příslušný orgán spolku.

Poslední revize: 13. 12. 2017

Komentář

Přidat komentář

Povinné, nezobrazí se.

Témata poradny

Nenašli jste odpověď?

Prohledali jste všechna témata a stále nemůžete najít odpověď na svoji otázku?
Zkuste položit dotaz.

Položit dotaz