zrušení nikdy neaktivního spolku

Dobrý den, ráda bych se zeptala, jestli musíme při zrušení spolku, který nikdy nebyl aktivní, ani neměl majetek, činnost atd. postupovat stejně jako u spolků s likvidací a platit poplatek ve věstníku o likvidaci nebo je jednodušší způsob.
Jde o to, že jsme jako 3 studentky v roce 2010 založily občanské sdružení, nechali si ho zapsat v rejstříku a založily transparentní účet v bance. To byl ale zároveň konec našeho sdružení. Od té doby jsme se již nikdy nesetkaly, neprojeviliy žádnou činnost. Jak můžeme postupovat v tomto případě. Trochu se bojím toho, že bychom zpětně musely doložit veškeré shromáždění, která neproběhly a složitou cestou rušit toto nikdy neaktivní sdružení. Také bych se chtěla zeptat, co nám hrozí v případě, že bychom sdružení nezrušily. Například sídlo sdružení je už neaktivní (byl to rodinný dům, který byl před cca 3 roky prodán novým majitelům).

— Kateřina K.

Odpověď:

Dobrý den,

ano, vzhledem k tomu, že jste zapsaný spolek v rejstříku a a spolek se zruší výmazem z rejstříku, budete muset postupovat stejně, protože vymazat spolek z rejstříku bez likvidace nelze.

Více informací ke zrušení spolku najdete zde: http://poradna.crdm.cz/zruseni-spolku

Eva Beránková

Poslední revize: 3. 5. 2018

Komentář

Přidat komentář

Povinné, nezobrazí se.

Témata poradny

Nenašli jste odpověď?

Prohledali jste všechna témata a stále nemůžete najít odpověď na svoji otázku?
Zkuste položit dotaz.

Položit dotaz