Potvrzení způsobilosti práce s dětmi

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat jak je to s potvrzením způsobilosti práce s dětmi v roce 2016. Jakou má platnost potvrzení od data vystavení lékařem a zda ho musejí mít i pedagogičtí pracovníci? Děkuji.

— Martina Sulcova

Odpověď:

Dobrý den,
podle Zákona o ochraně veřejného zdraví a o změně některých souvisejících zákonů:

§10 Podmínky účasti fyzických osob činných při škole v přírodě a zotavovací akci

(1) Fyzické osoby činné při škole v přírodě nebo zotavovací akci jako dozor nebo zdravotník musejí být k této činnosti zdravotně způsobilé.

(2) Zdravotní způsobilost posuzuje a posudek vydává registrující poskytovatel zdravotních služeb v oboru všeobecné praktické lékařství11). Tento posudek má platnost 2 roky od data vystavení, pokud během této doby nedošlo ke změně zdravotní způsobilosti fyzické osoby. Posudek o zdravotní způsobilosti předají fyzické osoby činné při škole v přírodě nebo zotavovací akci, s výjimkou pedagogických13) a zdravotnických pracovníků,14) vysílající škole nebo pořádající osobě pro účely podle § 11 odst. 1 písm. b) a e).

(3) Fyzické osoby činné při stravování musí splňovat požadavky stanovené pro výkon činností epidemiologicky závažných v § 19 odst. 2 a odst. 3 větě první. Při prověřování znalostí nutných k ochraně veřejného zdraví postupuje příslušný orgán ochrany veřejného zdraví podle § 19 odst. 3.

Přeji příjemný den.

Eva Beránková

Poslední revize: 20. 6. 2017

Komentář

Dobrý den,

děkuji za Váš výklad, nicméně my také řešíme problematiku pedagogických pracovníků. Rozumím tomu, že pedagogičtí pracovníci potvrzení od lékaře nepotřebují - ale chci se zeptat, jak prokáži, že daná osoba je pedagogický pracovník? Je potřeba, aby daný dotyčný předložil např. kopii pracovní smlouvy/diplom či něco takového?
Snažila jsem se to najít, ale podle mě toto není nikde specifikováno.
Moc děkuji
L. Petříková

Lenka Petříková (neověřeno)

Dobrý den,

pedagogického pracovníka definuje zákon č. 563/2004 Sb., v § 2. Doložení pomocí pracovní smlouvy, diplomu či jiným obdobným způsobem je podle našeho názoru dostatečné.

AK Mgr. Alena Hájková

Přidat komentář

Povinné, nezobrazí se.

Ochrana proti spamu.

Nenašli jste odpověď?

Prohledali jste všechna témata a stále nemůžete najít odpověď na svoji otázku?
Zkuste položit dotaz.

Položit dotaz