Přijetí služby z EU

Dobrý den,
spolek dle stanov pořádá sportovní závody a potřebuje si část vybavení zapůjčit.
Bohužel potřebné vybavení nabízí pouze dodavatel ze Slovenska a přijetím této služby by se spolek stal evidovaným subjektem DPH v EU.
S tím by spolek čekala administrativa navíc, o kterou zrovna nestojí ...

Lze na tuto službu využít prostředníka z ČR - který je členem výkonného výboru spolku a vše samozřejmě řádně spolku vyúčtuje?
Může tuto službu spolku vyúčtovat bez své "provize za zprostředkování"?

Děkuji a přeji pěkný den.

— Martin Štěpánek, CrossFIt Hradec Králové, z.s.

Odpověď:

Dobrý den,
řešení které uvádíte je možné za předpokladu, že vlastník vybavení dodá souhlas s dalším pronajímáním ve smlouvě o nájmu movitých věcí. Další pronájem mezi spolkem a členem by byl formou neúplatné výpujčky dle ustanovení § 2193 a násl. NOZ.

Mgr. Jakub Sotl
Právní poradce

Poslední revize: 27. 9. 2019

Komentář

Přidat komentář

Povinné, nezobrazí se.

Ochrana proti spamu.

Témata poradny