Žádné články nebyly nalezeny.

Dotazy k tématu

Je zakladel spolku současně i jejím členem?

Dobrý den,

je zakladatel spolku automaticky i jejím členem, když to to neuvádí stanovy spolku? Statutárním orgánem je 1 člen a to předseda spolku a nejvyšším orgánem je členská schůze /která se však nikdy nesešla, předseda ale zahájil činnost spolku/. Jako zakladatelka již nechci mít nic společného s tímto spolkem, je potřeba dobrovolně odejít ze členství spolku /pokud teda jsem i členem?/. Mnohokrát děkuji, B.

Horní věková hranice členství

Dobrý den,
náš klub je je z.s., cílová skupina našich akcí jsou teenageři.
Jednalo by se o diskriminaci, pokud bychom do stanov prosadili, že členem může být každý od 18 let (to tam je) do 65 let?
Děkuji moc a přeji hezké dny, Marie Antošová

Musíme žádat o opětovné přijetí za členy?

Dobrý den jsme zapsáni v rejstříku soudu od 2014 jako spolek,musíme žádat opětovně o přijetí za členy- členství ve spolku jestliže byly zapsány do rejstříku nové stanovy Děkujeme .

Zrušení členství ve spolku?

Dobrý den mám smlouvu se sdružením 1.7.2015 pronájem pozemků po registraci na spolek 5 .10 2016 jsem nadále pozemek využíval platil prispevky a podílel se na činnosti ve spolku nyní my bylo sděleno že nejsem členem spolku dána výpověď . prosím o upřesnění zda je to v souladu se zákonem a jaká je výpovědní lhůta nájemní slouvy

Přijímání členů do spolku

Dobrý den, chci se prosím zeptat, zda se může Myslivecký spolek uzavřít a nepřijímat nové členy. Je třeba podoktnout, že myslivost se řídí zákonem 449/2001. Od roku 2013 podáváme přihlášky za členy a je nám vždy odpovězeno, že pro daný rok nepřijímají nové členy. Tento MS má pronajatou honitbu od Honebního společenstva. Sice ve stanovách má , že bude přijímat nové členy ze zákona 449/2001 §32 od.6, ale neděje se tak. V organizačním řádu MS mají, že budou přijímat pouze rod. příslušníky(dcera,syn). Přijímají pouze tyto lidi s tím, že je berou tvz.

Zrušení členství v neziskové organizaci

Dobrý den,
chtěla bych zrušit členství v neziskové organizaci,kde jsem zakládajícím členem a současně pokladníkem.Předseda společnosti na mou žádost bohužel nereaguje.Chci abych byla vymazána i z rejstříku.
Děkuji za odpověď.

Nenašli jste odpověď?

Prohledali jste všechna témata a stále nemůžete najít odpověď na svoji otázku?
Zkuste položit dotaz.

Položit dotaz