diskriminace - zákaz členství ve více klubech

Dobrý den,
potřebovala bych poradit ohledně spolkových poplatků. Dětem, které až do letošního roku platily členské poplatky a tudíž byly členy tenisového klubu Sokolov, bylo letos zakázáno zaplatit si členské příspěvky. Nemohou být tedy od letoška členy výše jmenovaného spolku. Důvodu prý je  to, že jsou zároveň členy i jiného tenisového spolku. Do této doby to tak také bylo a nikomu to nevadilo. Přijde mi to diskriminační, už jen z toho důvodu, že tím pádem nemají možnost porovnat, jak to chodí v jiných klubech. Podotýkám, že toto opatření se týká pouze dětí, ostatní rekreační hráči, důchodci apod., na ně se to nevztahuje. Klub není soukromý a je dotován z peněz města a využívá prostory , které jsou také v majetku města. Ráda bych znala i Váš názor na danou problematiku.

Děkuji Vám za odborný výklad a případnou pomoc

Marie Hereitová
mob: 604 336633
mhereitova@rscs.cz

— Hereitová Marie, RSCS

Odpověď:

Dobrý den,

pokud byly změněny podmínky pro vznik členství v klubu zakotvené ve stanovách tak, že z nich vyplývá takové omezení pro vstup do klubu, je to právně v pořádku. Pokud ale ze stanov takové omezení vzniku členství nevyplývá, nelze je uplatňovat.

Obecně ale může být omezen vznik členství ve spolku jen na určitou skupinu lidí. Záleží na zakladatelích spolku (při vzniku spolku), popř. na orgánu spolku, který je oprávněný určovat obsah stanov.

Mgr. Alena Hájková

Poslední revize: 26. 1. 2018

Komentář

Přidat komentář

Povinné, nezobrazí se.

Témata poradny

Nenašli jste odpověď?

Prohledali jste všechna témata a stále nemůžete najít odpověď na svoji otázku?
Zkuste položit dotaz.

Položit dotaz