Založení pobočného spolku

Dobrý den, prosím mohu se zeptat. Nyní máme zapsaný spolek (ve stanovách nemáme uvedeno ,,založení pobočného spolku,,). Nyní máme možnost založit pobočný spolek pod ( českým dobrovolným občanským spolkem zájemců o motorismus) , kde máme podmínku změnit název pobočného spolku. Je možné si nechat původní zapsaný spolek co již nyní máme a nově založit druhý zapsaný spolek a pod něj vložit pobočný spolek?
Je možné mít dva spolky s tím, že druhý spolek bude mít i pobočný spolek? Děkuji za vaši pomoc a radu.

— Pavlína Klugová

Odpověď:

Dobrý den,

stanovy spolku mohou založit pobočný spolek jako organizační jednotku spolku. Nicméně tento pobočný spolek je v otázkách založení zcela závislý na stanovách spolku hlavního. Pro založení pobočného spolku, v rámci vašeho již existujíc spolku, by byla nutná změna stanov. Založit nový spolek a v rámci něj pamatovat i na spolek pobočný je jistě možné. Tyto dva spolky (starý a nový) mohou vedle sebe bez problémů existovat. Vše záleží na tom, v jakém uspořádání chcete v rámci spolkové činnosti fungovat. Více k podobným spolkům najdete zde: http://poradna.crdm.cz/pobocne-spolky.

Pro úplnost dodáváme, že již zapsaný spolek nelze jakýmkoliv způsobem učinit pobočným spolkem jiného hlavního spolku. Zapsaný spolek se však může stát členem jiného spolku.

AK Mgr. Alena Hájková

Poslední revize: 7. 12. 2018

Komentář

Přidat komentář

Povinné, nezobrazí se.

Témata poradny

Nenašli jste odpověď?

Prohledali jste všechna témata a stále nemůžete najít odpověď na svoji otázku?
Zkuste položit dotaz.

Položit dotaz