Daňové přiznání k dani z příjmů SPOLEK

Dobrý den,jsme Spolek rodičů a přátel školy.Hlavní činností je podpora školních aktivit....příjmy jsou složeny z členských příspěvků (osvobozené),ale nyní provádíme i vedlejší činnost na podporu školních aktivit (na školních akcích prodáváme občerstvení, pořádáme různé akce-např.školní ples)a z toho máme výdělky,z kterých pak nakupujeme různé věci do školy,platíme výlety...Je zde povinnost podávat roční daňové přiznání k dani z příjmů právnických osob? Registrovaní na FÚ jsme,přiznání se nikdy nepodávalo a ani ho po nás nikdo nechce...Moc děkuji za odpověď. Monika Dostálová

— Monika Dostálová, Spolek rodičů a přátel školy

Odpověď:

Dobrý den,

ano, povinnost podávat přiznání k dani z příjmů v tomto případě je, protože prodej občerstvení je vedlejší podnikatelská činnost. V zásadě každá činnost, kterou spolek provádí soustavně a za účelem zisku je činnost podnikatelská a musí být evidována jako vedlejší. Výdělky z takových činností jsou pak předmětem daně a spolek je proto povinen přiznání k dani z příjmů podat. V přiznání bude hlavní činnost, která je ztrátová (protože je hrazená z činnosti vedlejší), vyloučena ze základu daně, a činnost vedlejší (zisková) bude součástí základu daně. Pokud bude roční základ daně nižší než 300.000 Kč, bude následně základ daně snížen na 0 díky ustanovení §20 odst. 7 zákona o daních z příjmů, a spolek žádnou daň z příjmů hradit nebude. Nicméně je povinen následně prokázat, že úsporu na dani použije na krytí nepodnikatelské ztrátové činnosti.

Nebuželská

Poslední revize: 13. 10. 2016

Komentář

Přidat komentář

Povinné, nezobrazí se.

Ochrana proti spamu.

Nenašli jste odpověď?

Prohledali jste všechna témata a stále nemůžete najít odpověď na svoji otázku?
Zkuste položit dotaz.

Položit dotaz