Svačiny na příměstském táboře

Dobrý den, máme v plánu pořádat příměstský tábor, kde máme zajištěny obědy v restaurai. Ale máme problém se dopoledními a odpoledními svačinami. Na živnosteneckém úřadu nám bylo řečeno, že je nesmíme vyrábět sami, ale že nám je bud musím dovézt nějaká firma zabalené a my je pouze rozdáme dětem a nebo musíme podepsaný papír od někoho kdo má hostinskou činnost a zaručuje se za to. Ale co jsem se snažila dohledat informace, tak jsem pochopila, že hostinská činnost slouží spíše k tomu, když chce člověk výrobky prodávat. Všechny vedoucí máme potravinářské průkazy, nestačí tedy pouze PP k nakrájení jablek a namazání rohlíků? Děkuji za odpověď a přeji hezký den,
Lucie Kramlová

— Lucie Kramlová

Odpověď:

Dobrý den,
nejpragmatičtější radou v tomto případě je postupovat dle pokynů příslušného živnostenského úřadu. Získání „záruky“ někoho s oprávněním na hostinskou činnost může být řešením, pokud si toto oprávnění nechcete vyřídit sami pro sebe. Nicméně stanovisko živnostenského úřadu nesdílíme. Vámi navrhované vydávání svačin nenaplňuje, dle našeho názoru, obecné znaky podnikání, nedochází k této činnosti v provozovně ani za účelem zisku. Obsahová náplň živnosti - hostinské činnosti neodpovídá vámi zamýšlené činnosti. Pokud by byly při přípravě svačin dodrženy hygienické podmínky – jako vodítko doporučujeme použít § 7 vyhlášky č. 106/2001 Sb. o hygienických požadavcích na zotavovací akce pro děti, tak neshledáváme důvod pro nutnost pořízení živnostenského oprávnění.

AK Mgr. Alena Hájková

Poslední revize: 17. 7. 2019

Komentář

Přidat komentář

Povinné, nezobrazí se.

Ochrana proti spamu.

Nenašli jste odpověď?

Prohledali jste všechna témata a stále nemůžete najít odpověď na svoji otázku?
Zkuste položit dotaz.

Položit dotaz