Název o.s., resp. z.s.

Dobrý den, naše občanské sdružení nese název "Občanské sdružení Jana XXIII." a i takto je název zapsán ve stanovách a evidováno na MV ČR. Veřejnosti je známo pod tímto jménem. Zůstane nám tento název i po transformaci? Předpokládám, že ano. Děkuji za odpověď.

— Pavlišová, Občanské sdružení Jana XXIII.

Odpověď:

Dobrý den, paní Pavlišová,

§ 216
Název spolku musí obsahovat slova „spolek“ nebo „zapsaný spolek“, postačí však zkratka „z. s.“.

Tzn. buď do názvu doplníte (například zkratku z.s. na konec názvu) nebo,

§ 3042
Odporuje-li název právnické osoby ustanovením tohoto zákona, přizpůsobí právnická osoba svůj název požadavkům tohoto zákona do dvou let ode dne nabytí jeho účinnosti. Není povinna tak učinit tehdy, jsou-li pro to důležité důvody, zejména užívala-li právnická osoba svůj název dlouhodobě a je-li pro ni tak příznačný, že jeho zaměnitelnost nebo klamavost nelze rozumně předpokládat.

Budete připraveni zdůvodnit podle § 3042 to, že nic měnit nechcete.

S pozdravem, Ing. Aleš Sedláček

Poslední revize: 13. 10. 2016

Komentář

Přidat komentář

Povinné, nezobrazí se.

Ochrana proti spamu.

Nenašli jste odpověď?

Prohledali jste všechna témata a stále nemůžete najít odpověď na svoji otázku?
Zkuste položit dotaz.

Položit dotaz