Spolek odmítá výmaz z rejstříku, přestože funkci roky nevykonávám

Dobrý den, ráda bych poprosila o radu: vedení spolku, kde jsem byla členem výkonného výboru již přes rok ignoruje prosby o můj výmaz ze spolkového rejstříku. Funkci dávno nezastávám, což respektuje i spolek (byl už i dávno zvolen
nový výbor). Rezignace na výkon této funkce proběhla také zcela v souladu se zákonem. S jakým podnětem a jak přesně se obrátit na rejstříkový soud, aby konečně došlo k výmazu? Děkuji mnohokrát za jakoukoli radu.

— Pavla Jonášová

Odpověď:

Dobrý den,

v případě, že spolek podání neučinil, ať již z důvodů nefunkčnosti nebo záměrně, můžete se obrátit sama přímo na rejstříkový soud (viz ustanovení § 11 odst. 3 zákona č. 304/2013 Sb., o veřejných rejstřících právnických a fyzických osob), jako osoba, které svědčí právní zájem, když subjekt oprávněný k výmazu nereaguje. Tedy zašlete rejstříkovému soudu návrh na výmaz vašich osobních údajů z rejstříku s doložením konkrétních skutečností (vaše odstoupení). Soud pak bude muset začít v dané věci jednat a tím byste se měla domoci odpovídající reakce ze strany spolku.

AK Mgr. Alena Hájková

Poslední revize: 21. 12. 2018

Komentář

Přidat komentář

Povinné, nezobrazí se.

Témata poradny

Nenašli jste odpověď?

Prohledali jste všechna témata a stále nemůžete najít odpověď na svoji otázku?
Zkuste položit dotaz.

Položit dotaz