Změna členů rady spolku

Dobrý den,
chtěla bych poprosit o radu ohledně změn členů rady zapsaného spolku. Část členů rady chce odstoupit a na schůzi budou jmenováni členové noví. Pochopila jsem, že je potřeba tyto skutečnosti oznámit rejstříkovému soudu a požádat o změnu údajů prostřednictvím inteligentního formuláře. V něm jsem ovšem v předmětné části nenašla kolonku pro tento typ změny - vypisuje se tedy do kolonky Ostatní? Omlouvám se, nemám s formulářem zkušenosti.
Předem moc děkuji za odpověď.

— Markéta Švecová, Karma Srdcem

Odpověď:

Dobrý den,

principielně provedete změnu zápisu tak, že navrhnete výmaz členů rady, kteří odstoupili, a to ke dni, kdy jim skončí funkce (pokud není stanoveno jinak, odstoupením zaniká funkce uplynutím dvou měsíců ode dne doručení oznámení o odstoupení spolku) a k datu následujícího dne navrhnete zápis nově jmenovaných členů rady.

Zvláštní kolonku tedy najdete v okamžiku, kdy u konkrétního zapsaného člena rady zadáte, že ho chcete z rejstříku vymazat. Po té se objeví kolonka k uvedení data výmazu. Na adrese https://or.justice.cz/ias/ui/podani najdete v sekci „Příprava formulářů - nejčastější dotazy“ odpovědi na dotazy související s vyplněním formulářů. S případnými dalšími dotazy ohledně vyplnění formuláře doporučujeme kontaktovat přímo rejstříkový soud https://portal.justice.cz/Justice2/Uvod/Soudy.aspx

AK Mgr. Alena Hájková

Poslední revize: 13. 3. 2018

Komentář

Přidat komentář

Povinné, nezobrazí se.

Témata poradny

Nenašli jste odpověď?

Prohledali jste všechna témata a stále nemůžete najít odpověď na svoji otázku?
Zkuste položit dotaz.

Položit dotaz