Osvobození darů spolku

Dobrý den,

chtěla bych se zeptat. V roce 2019 jsme obdrželi pro náš spolek, jehož hlavním posláním je mimo jiné sdružovat chovatele a příznivce psího plemene, řídit chov , starat se o udržení a zlepšení jeho genofondu, o zachování jeho povahových a exteriérových vlastností, Rozvíjet a propagovat chov a výcvik jedinců plemene s průkazy původu akceptovanými FCI, vytvářet podmínky pro rozvoj chovu a činnosti Spolku na demokratických principech, stanovit podmínky chovnosti, neustále rozšiřovat členskou základnu, pořádat akce za účelem propagace Plemene, jako zejména výstavy, chovné svody či zkoušky z výkonu psů, vzdělávat své členy v kynologii, zejména prostřednictvím periodika, elektronických médií a vlastní publikační činnosti atd., na základě darovacích smluv finanční částky, které mají být použity, což je v darovacích smlouvách i zakotveno, na nákup pohárů, medailí a psího krmiva, které se používají jako ocenění pro výherce výstav. Částky nebyly v roce 2019 vyčerpány a jsou převedeny do roku 2020.

Nyní nám není jasné, zda jsou tyto finanční částky, které jsme obdrželi na základě darovacích smluv osvobozeny od daně z příjmu? Je možné je pro účely osvobození podřadit pod § 15 odst. 1 či § 20 odst. 8 ZoDP? Či se tyto částky, které spolek obdržel, musí danit a v jaké výši.

Za odpověď předem děkuji. Markéta Volárová

— Markéta Volárová, Spolek chovatelů slovenských čuvačů

Odpověď:

Dobrý den,

dary je možné osvobodit podle § 19 b) odst.2b) zákona o daních z příjmů. U podvojného účetnictví je nutné neutracenou část darů časově rozlišit a v daňovém přiznání vyloučit související náklady na ř. 40.

Ing. Marie Konečná

Ekonomka ČRDM 

Poslední revize: 21. 2. 2020

Komentář

Přidat komentář

Povinné, nezobrazí se.

Ochrana proti spamu.

Napiště slovo "Poradna"

Témata poradny