Smlouva o dílo - zájmový spolek

Dobrý den,
můj dotaz se týká smluvních vztahů spolku. Může z.s., zastoupený mou osobou jakožto předsedou spolku (tedy právnická osoba) sepsat smlouvu o dílo se mnou, jakožto s fyzickou osobou a vyplatit mi honorář za ono dílo?

Děkuji.

— Václav Nágl, VICTORY DANCE COMPANY, z.s.

Odpověď:

Dobrý den, 

tuto situaci by bylo možné označit za střet zájmů. Tedy za rozpor v zastupování Vašeho spolku a Vás jako fyzické osoby dle § 437 odst. 2 občanského zákoníku. Proto bych Vám nedoporučil uzavírat smlouvu o dílo, jelikož by nebylo zjevné čí zájmy v daný moment zastupujete.

Více se o střetu zájmů můžete dozvědět zde:

http://poradna.crdm.cz/index.php/statutarni-organ-spolku/stret-zajmu-clenu-organu-spolku-1217

Mgr. Jakub Sotl
Právní poradce

Poslední revize: 30. 9. 2019

Komentář

Přidat komentář

Povinné, nezobrazí se.

Ochrana proti spamu.

Nenašli jste odpověď?

Prohledali jste všechna témata a stále nemůžete najít odpověď na svoji otázku?
Zkuste položit dotaz.

Položit dotaz