Datove schranky

Dobrý den, mám tri dotazy...
1) Zda je treba v pripade vedeni datove schranky nejak implementovat do stanov spolku zak. 300/2000Sb. nebo nejaky dalsi?

2) Ktere zakony resi e-prihlasku na letni tabor? A zda se ji nove tyky i GDPR?

3) Lze za ucetni zaverku u spolku, ktery vede dle zakona jednoduche ucetnictvi, povazovat zverejneni do sbirky listin Prehled o majetku a zavazcich?

— Petr Slouka, Táborníci z Kančí strže, z. s.

Odpověď:

Dobrý den,

ad 1) zřízení datové schránky spolku se podle našeho názoru nemusí jakkoliv projevit na znění stanov spolku

ad 2) elektronická přihláška na tábor nepodléhá žádnému zvláštnímu zákonu, jejím největším problémem se může stát prokázat, že přihlášku poslal skutečně zákonný zástupce dítěte, které má na tábor jet. Podle našich dosavadních poznatků ohledně nového Nařízení GDPR, pokud způsob přihlašování na letní tábor splňuje náležitosti vyžadované zákonem na ochranu osobních údajů, měl by být v souladu i s novým Nařízením. V této věci doporučujeme sledovat informace vydávané Úřadem na ochranu osobních údajů, který bude dodržování pravidel stanovených GDPR dozorovat a jím vydané informace jsou tedy těmi nejzásadnějšími, které lze nalézt.

Ad 3) povinnost zveřejnit účetní závěrku ve Sbírce listin spolkového rejstříku je v případě spolku, který vede jednoduché účetnictví splněna zveřejněním Přehledu o majetku a závazcích (viz. ust. § 13b odst. 3 + ust. § 21a odst. 9 zákona č. 563/1991 Sb., o účetnictví, ve znění pozdějších předpisů.
AK Mgr. Alena Hájková

Poslední revize: 19. 12. 2017

Komentář

Přidat komentář

Povinné, nezobrazí se.

Ochrana proti spamu.

Nenašli jste odpověď?

Prohledali jste všechna témata a stále nemůžete najít odpověď na svoji otázku?
Zkuste položit dotaz.

Položit dotaz