Funkční období předsedy spolku

Dobrý den,

dne 6.5.2013 jsme založili občanské sdružení. Poté jsme ze zákona přešli na zapsaný spolek. Od začátku vzniku máme stejného předsedu. Od kterého data se počítá funkční období předsedy spolku? Je to od data vzniku o.s. nebo až od vzniku z.s.? Stanovy funkční období předsedy neupravují.
Děkuji za odpověď.

— Andrea Šperková, Buko-toč, z.s.

Odpověď:

Dobrý den,
funkční období předsedy začalo vznikem o.s., respektive v den kdy se stal předsedou tehdejšího o.s. V rámci přechodu na spolek nedošlo k přerušení funkčního období, v tomto případě zákon počítá s kontinuitou funkčního období. Pokud stanovy v tomto ohledu mlčí, je délka funkčního období pětiletá. Viz § 246 nového občanského zákoníku, „(1) Neurčí-li stanovy funkční období členů volených orgánů spolku, je toto období pětileté.“
AK Mgr. Alena Hájková

Poslední revize: 11. 1. 2018

Komentář

Přidat komentář

Povinné, nezobrazí se.

Ochrana proti spamu.

Nenašli jste odpověď?

Prohledali jste všechna témata a stále nemůžete najít odpověď na svoji otázku?
Zkuste položit dotaz.

Položit dotaz