Kam patří prodej drobných suvenýrů?

Dobrý den,, v souvislosti s EET máme dotaz. Jako hlavní činnost máme mimo jiné ve stanovách uvedenou záchranu a konzervaci hradu a jeho provoz. S provozem památky souvisí také prodej suvenýrů. Jinými slovy - pokud nemá hrad otevřeno, suvenýry neprodáváme , pokud by spolek neprovozoval hrad, žádné suvenýry neprodává. Spadá prodej suvenýrů do naší drobné hospodářské činnosti? My jsme přesvědčeni, že ne. Že je navázán na jednu z hlavních činností a je její součástí
. Zajímá nás Váš názor.
Děkujeme.

— Ondřej Rajcsányi, Ochrana Klokočských skal, z.s.

Odpověď:

Dobrý den,

v souvislosti s EET je třeba nejprve uvést, že podle ustanovení § 12, odst. 3 písm. h) zákona č. 112/2016 Sb., o evidenci tržeb jsou tržby z drobné vedlejší podnikatelské činnosti veřejně prospěšných poplatníků tedy i spolků, vyloučeny z evidence tržeb. Na váš prodej suvenýrů tedy jistě povinnost EET dopadat nebude. Váš prodej je dle našeho názoru typická vedlejší činnost spolku (provozujete ji čistě na podporu hlavní činnost, tedy záchrany a konzervace hradu a jeho provoz).

AK Mgr. Alena Hájková

Poslední revize: 20. 2. 2017

Komentář

Přidat komentář

Povinné, nezobrazí se.

Ochrana proti spamu.

Nenašli jste odpověď?

Prohledali jste všechna témata a stále nemůžete najít odpověď na svoji otázku?
Zkuste položit dotaz.

Položit dotaz