Spolek pro školní družinu

Dobrý den, máme založený spolek při základní škole, v jehož stanovách nefiguruje financování akcí školní družiny. Může si školní družina založit svůj spolek? Pokud ano, jsou běžné postupy založení jako běžného spolku? A pokud ne, prosím o vysvětlení důvodu. Moc děkuji.

— Ivana Hořínková, spolek při ZŠ

Odpověď:

Dobrý den,

v případě, že je právnická osoba příspěvková organizace, což většina škol a školských zařízení v ČR je, nemůže zřizovat nebo zakládat jiné právnické osoby, vyplývá to ze zákona č. 250/2000 Sb. § 37a.

Školní družina, která je školským zařízením nemůže založit spolek.

Eva Beránková

Poslední revize: 12. 5. 2021

Komentář

Přidat komentář

Povinné, nezobrazí se.

Ochrana proti spamu.

Napiště slovo "Poradna"

Témata poradny

Nenašli jste odpověď?

Prohledali jste všechna témata a stále nemůžete najít odpověď na svoji otázku?
Zkuste položit dotaz.

Položit dotaz