Změny ve spolku

Dobrý den,
ráda bych se zeptala, jak postupovat v případě, který nastal u nás ve spolku. Před několika lety jsme s přáteli založili spolek, který měl za úkol zejména podporovat setkávání obyvatel našeho města. V průběhu let ale jednotliví členové přestali být aktivní, včetně místopředsedy spolku. V současné době spolek prakticky budují úplně jiní lidé, něž jsou uvedeni v soupisu členů spolku. Vše se vyvíjelo tak nějak pozvolna, až nyní nastala situace, kdy aktuální podoba spolku nemá s původním spolkem příliš společného. V současné době spolek pořádá zejména tvořivé akce a kurzy pro děti a dospělé. Některé cíle spolku tedy v podstatě samovolně zanikly, místo nich vznikly jiné.
Jako předseda spolku bych vše ráda dala do pořádku, Chtěla bych vyřadit členy, kteří několik let ve spolku nefungují, zařadit nové členy, z nich zvolit nového místopředsedu spolku. Uvažujeme také o změně cílů spolku a možná i názvu. Prosím vás o rady, jak v těchto případě postupovat, ideálně jak vše vyřešit co nejjednodušeji.

— Andrea Gombárová

Odpověď:

Dobrý den,
ve stanovách organizace byste měli mít popsáno, jakým způsobem měnit členy a statutární zástupce spolku. Postupujte tedy dle nich. Cíle jsou rovněž stanoveny ve stanovách, proto je nutné upravit i stanovy. Tato úprava se i dle nich schválí a zašle se k zápisu do rejstříku spolků.

Marie Konečná
Ekonomka ČRDM

Poslední revize: 4. 1. 2019

Komentář

Přidat komentář

Povinné, nezobrazí se.

Témata poradny

Nenašli jste odpověď?

Prohledali jste všechna témata a stále nemůžete najít odpověď na svoji otázku?
Zkuste položit dotaz.

Položit dotaz