Kam poslat pozměněné stanovy? Od kdy platí?

Dobrý den,

jsme spolek studentů, který pořádá akce pro další studenty. Měnili jsme stanovy tak, aby byl název změněn na "spolek" a přidali jsme další nové body. Chci se tedy teď zeptat, co s těmito stanovami dál? Kam se mají poslat na potvrzení? Od kdy jsou platné?

Předem děkuji za odpověď.

Alexandra Schenková

— Alexandra Schenková

Odpověď:

Dobrý den,
pokud nemáte ve stanovách upraveno jinak, jsou stanovy platné ode dne jejich schválení. Vzhledem k tomu, že jste měnili název, musíte podat návrh na změnu zápisu ve veřejném rejstříku (nutno vyplnit formulář, přístupný na webu veřejného rejstříku na této adrese

https://or.justice.cz/ias/ui/podani

a formulář poslat příslušnému rejstříkovému soudu). Tím se změní v rejstříku Váš název.
Za podání návrhu se platí 1.000,- Kč. Návrhem můžete zároveň do rejstříku doplnit údaje o účelu spolku (podle stanov), statutárním orgánu, případně kontrolním orgánu spolku a členech těchto orgánů a doložit oprávnění k užívání prostor, v nichž váš spolek sídlí. Za jeden poplatek tak zapíšete více změn najednou.
Navrhované změny je třeba doložit dokumenty přiloženými k návrhu - tj. v případě změny názvu např. zápis o rozhodnutí orgánu změnit název a stanovy, změněné stanovy.
Podrobnosti o náležitostech návrhu na zápis do rejstříku a další informace o rejstříkovém řízení najdete v zákoně č. 304/2013 Sb. o veřejných rejstřících ....nebo na shora uvedeném webu. Dotazy Vám odpoví také na informační lince krajského soudu, který vede rejstřík (v Praze je to Městský soud v Praze, pracoviště Slezská).

Mgr. Alena Hájková

Poslední revize: 3. 8. 2017

Komentář

Přidat komentář

Povinné, nezobrazí se.

Témata poradny

Nenašli jste odpověď?

Prohledali jste všechna témata a stále nemůžete najít odpověď na svoji otázku?
Zkuste položit dotaz.

Položit dotaz