Stanovy spolku

Dobrý den, obracím se na vás s dotazem ohledně založení spolku a našich stanov, jelikož v tom docela tápeme potřebovali by jsme objasnit pár věcí.

1) Hlavní a vedlejší činnost je organizování a pořádání akcí:
jako výdaje na tyto akce rozumíme vydaje na kapelu, výzdobu pronájem atd.
Nevíme jestli jestli do výnosů patři např. zisk z prodeje vstupenek nebo to spadá do vedlejší činnosti ?
Je nám jasné ze ve vedlejší činnosti bude prodej občerstvení a nápojů alko/nealko (pravděpodobně budeme muset zřídit živnost, konsolidaci na prodej alkoholu a potravinářský průkaz ?) .
Nevíme jestli provoz kroužku pro děti uvádět do hlavních nebo vedlejší činnosti když peníze které si za kroužek vezmeme se následně všechny investují do pronájmu kostýmu pro děti.

2) Orgány spolku:
kolektivní statutární orgán je výkonný výbor, otázka zní může každý člen výboru jednat samostatně svým jménem za spolek nebo může pouze předseda popř. místopředseda? Popřípadě jak to pozměnit ve stanovách aby takhle mohli jednat všichni členové výboru?
3) kdyby jste našel/našla něco nevyhovujícího ve stanovách byl bych moc rád za upozornění.

V příloze přikládám Stanovy spolku
S přáním hezkého dne Bednárik

— Ivo bednárik

Odpověď:

Dobrý den,

odpověď na tento dotaz přesahuje možnosti této poradny. Doporučujeme obrátit se na odborníky z řad advokátů, kteří vám s nastavením spolku pomohou tak, aby fungoval dle vašich představ. Velká část vašeho dotazu již byla zodpovězena v jiných dotazech zde: http://poradna.crdm.cz/spolek. Tato poradna nemůže z pochopitelných důvodů nahradit konzultaci s odborníky v konkrétních případech.

AK Mgr. Alena Hájková

Poslední revize: 22. 3. 2019

Přiložené soubory

Komentář

Přidat komentář

Povinné, nezobrazí se.

Témata poradny

Nenašli jste odpověď?

Prohledali jste všechna témata a stále nemůžete najít odpověď na svoji otázku?
Zkuste položit dotaz.

Položit dotaz