Změna vedení spolku

Dobrý den,
minulý týden jsem jako předseda spolku svolal schůzi našeho studentského spolku. Na této schůzi došlo k jmenování nového vedení spolku. Vše jsem přepsal ve vašem inteligentním formuláři. Od nového vedení mám čestné prohlášení a podpisový vzor. (Není ověřený jelikož jsem se dočetl, že to není potřeba.), dále zápis z ustavující schůze a listinu přítomných účastníků. Chtěl bych se tak zeptat , jestli mám vše v pořádku a listiny mohu předložit na nejbližším rejstříkovém soudu.

Přeji hezký den.

Děkuji Jeník

— Michal Jeník

Odpověď:

Dobrý den,

po zvolení nového statutárního orgánu je potřeba:

1) podat návrh na změnu zápisu v rejstříku - vyplníte formulář návrhu na webu www.justice.cz a přiložíte k němu zápis o zvolení nového předsedy a prohlášení předsedy o způsobilosti k výkonu funkce a souhlas se zápisem do rejstříku (může být na jednom papíru, podpis předsedy je třeba ověřit). Je-li statutární orgán kolektivní, tak to platí pro všechny členy statutárního orgánu (nejen pro předsedu).

2) založit do Sbírky listin rozhodnutí o zvolení nového statutárního orgánu - to obnáší poslat soudu žádost (bez formuláře) o založení rozhodnutí o zvolení statutárního orgánu do Sbírky listin a k žádosti přiložit rozhodnutí o zvolení statutárního orgánu převedené do elektronické podoby (formát .pdf) uložené na nosiči el. dat.

Více informací k Vašemu dotazu najdete v odpovědích u již zodpovězených dotazů na stránkách této Poradny v tématu Rejstřík spolků.

Eva Beránková

Poslední revize: 10. 6. 2019

Komentář

Přidat komentář

Povinné, nezobrazí se.

Témata poradny

Nenašli jste odpověď?

Prohledali jste všechna témata a stále nemůžete najít odpověď na svoji otázku?
Zkuste položit dotaz.

Položit dotaz