Změna příjmení v rejstříku

Jsem ředitelka MŠ a nastane u mě změna v PŘÍJMENÍ! Zastupuji MŠ - příspěvkovou organizaci, jsem statutární orgán a chtěla bych vědět, co všechno musím změnit ( zápis do obch.rejstříku?...aj.) . Děkuji. I.T.

— Ivana Taušová, Mateřská škola Hradčany,okres Brno-v.,příspěvková org.

Odpověď:

Dobrý den,

změna příjmení v případě sňatku by se měla do obchodního rejstříku provést automaticky a bez řízení. Viz níže:

V souladu s § 95 odst. 1 zákona č. 304/2013 Sb., o veřejných rejstřících právnických a fyzických osob, se změna údajů ve veřejném rejstříku, vyvolaná změnou referenčních údajů v základním registru (např. registr obyvatel) zapíše i bez řízení. 

V důsledku propojení základních registrů s ostatními agendami veřejné správy se tedy údaj o příjmení v obchodním rejstříku automaticky aktualizuje dle údaje vedeného v základním registru, a tedy není nutné podávat rejstříkovému soudu návrh na změnu údajů zapsaných v obchodním rejstříku.

Další info též zde: http://www.cak.cz/scripts/detail.php?id=10541

David Bareš (AK Mgr. Alena Hájková)

Poslední revize: 24. 4. 2017

Komentář

Přidat komentář

Povinné, nezobrazí se.

Ochrana proti spamu.

Nenašli jste odpověď?

Prohledali jste všechna témata a stále nemůžete najít odpověď na svoji otázku?
Zkuste položit dotaz.

Položit dotaz