člen statutárního výboru spolku

Dobrý den, mám třetí rok schválenou insolvenci, kterou řádně plním. Mohu být zvolen do předsednictva spolku? Děkuji za odpověď

— Lubomír Musil

Odpověď:

Dobrý den,

do předsednictva spolku můžete být zvolen za podmínek uvedených v § 153 zákona č. 89/2012 Sb., občanský zákoník, ve znění pozdějších předpisů: Osoba, jejíž úpadek byl osvědčen, se může stát členem voleného orgánu, oznámila-li to předem tomu, kdo ji do funkce povolává. O schválené insolvenci musíte tedy informovat orgán, který Vás má zvolit. Pokud Vás zvolí, probíhající insolvence na platnost volby nemá jakýkoliv vliv.

AK Mgr. Alena Hájková

Poslední revize: 9. 3. 2017

Komentář

Přidat komentář

Povinné, nezobrazí se.

Ochrana proti spamu.

Nenašli jste odpověď?

Prohledali jste všechna témata a stále nemůžete najít odpověď na svoji otázku?
Zkuste položit dotaz.

Položit dotaz