Předseda spolku a insolvence

Dobrý den, je možné, aby byl Předseda zapsaného spolku v insovenci? Jaká legislativa tuto skutečnost řeší? Děkuji, Spurný

— Petr Spurný, AZ Help

Odpověď:

Dobrý den,

členem orgánu spolku může být i osoba, která „je v insolvenci“, pokud jsou splněny podmínky stanovené § 153 zákona č. 89/2012 Sb., občanský zákoník ve znění pozdějších předpisů.

AK Mgr. Alena Hájková

Poslední revize: 18. 6. 2019

Komentář

Přidat komentář

Povinné, nezobrazí se.

Ochrana proti spamu.

Nenašli jste odpověď?

Prohledali jste všechna témata a stále nemůžete najít odpověď na svoji otázku?
Zkuste položit dotaz.

Položit dotaz