Změna příjmení po provdání - jednatel OS

Dobrý den,

jsem jednatelkou OS a v létě jsem se vdala. Kam prosím mám nahlásit tuto skutečnost a jak se to dělá? Hygienická stanice po nás chce vždy stanovy, ale tam jsem zapsaná s původním příjmením. A případně pokud se stanovy ztratí, jde si na ministerstvu vyžádat je znovu? Děkuji Volková

— Eva Volková

Odpověď:

Dobrý den,

změna příjmení v případě sňatku by se měla do obchodního rejstříku provést automaticky a bez řízení. Viz níže: V souladu s § 95 odst. 1 zákona č. 304/2013 Sb., o veřejných rejstřících právnických a fyzických osob, se změna údajů ve veřejném rejstříku, vyvolaná změnou referenčních údajů v základním registru (např. registr obyvatel) zapíše i bez řízení. V důsledku propojení základních registrů s ostatními agendami veřejné správy se tedy údaj o příjmení v obchodním rejstříku automaticky aktualizuje dle údaje vedeného v základním registru, a tedy není nutné podávat rejstříkovému soudu návrh na změnu údajů zapsaných v obchodním rejstříku.

Další info též zde: http://www.cak.cz/scripts/detail.php?id=10541

David Bareš (AK Mgr. Alena Hájková)

Poslední revize: 5. 2. 2018

Komentář

Přidat komentář

Povinné, nezobrazí se.

Ochrana proti spamu.

Nenašli jste odpověď?

Prohledali jste všechna témata a stále nemůžete najít odpověď na svoji otázku?
Zkuste položit dotaz.

Položit dotaz