Jaká jsou právní rizika, která přináší táboření v aktivní záplavové zóně?

V rámci snahy o změnu vodního zákona, tak, aby nebyly likvidovány tábory na zelené louce v aktivních zónách záplavových území na našich řekách a potocích, jsme se setkali i s dotazem pořadatelů na právní rizika, která, takovéto táboření přináší. Prosím, nenechte se děsit, ale je dobré, aby všichni dopředu věděli, s jakým rizikem musí počítat.

Přehled legislativy pro pořádání příměstských táborů

Úvodem pro jistotu vymezím, co se pro účely tohoto článku pojmem „příměstský tábor“ rozumí. Příměstským táborem je nejčastěji celodenní hlídání dětí po dobu jednoho týdne, kdy program v jednotlivých dnech bývá (ale nemusí nutně být) programově propojen a probíhá od ranních do odpoledních hodin. Děti mají v místě konání tábora během dne zajištěné stravování, ale nepřespávají tu. V určitou hodinu si je vyzvedne rodič nebo jiná oprávněná osoba a jdou domů.

Dotazy k tématu

Pojištění tábora

Před dvěma roky jsem si nešťastně zlomila ruku. Pro můj dotaz není asi tak moc podstatné jak, možná jen že se bohužel ruka nehojila podle představ a z několika měsíců se staly dva roky léčby. Léčbu mi ukončili až v březnu tohoto roku společně s trvalými následky. Podali jsme veškeré dokumenty na pojišťovnu přes tábor, jak nám bylo doporučeno. Pojišťovací agent odhadoval odškodnění zhruba na 20%. Nakonec se trefil, co ale nikdo netušil je, že smlouva na 100 000 je pouze pro dospělé (tedy nad osmnáct let) což je na dětský tábor asi dost zbytečné.

Umývání v pitné vodě

Dobrý den. Jsme dlouholetá organizace pořádající tábory a vždy si pronajímáme táborovou základnu. Vždy k osobní hygieně (sprchování ne čištění zubů) používáme průtokový ohřívač na tuhá paliva a vodu používáme z řeky. Náš pronajímatel došel s úvahou, že budeme muset změnit způsob přívodu vody do ohřívače a to na pitnou. Je potřeba používat pro sprchování opravdu pitnou vodu? Jde o kuchaře, děti a ostatní personál tábora.
Děkuji za odpověď.

Požadavky na pořadatele soustředění

Dobrý den,
náš sportovní oddíl (spolek) bude pořádat 4-denní soustředění pro cca 10 dětí ve věku 6 - 11 let. Jaké povinnosti se na pořadatele soustředění vztahují? Musí být přítomen zdravotník? Musí děti doložit lékařské potvrzení nebo jiné doklady? A musí mít nějaké doklady či potvrzení přítomní vedoucí (trenéři)?
Děkuji,
D. Škeříková

Příměstský tábor

Dobrý den,
můžeme žádat dotaci na MŠMT na příměstský tábor, konaný v létě 2018?

Přítomnost psa na LT

Dobrý den, za jakých podmínek bychom mohli mít na táboře psa. Máme ho tam jako hlídacího,protože LT je obklopeno lesy a mimo dosah lidí. Perková

Musíme uchovávat kopii lékařského potvrzení o způsobilosti dítěte?

Dobrý den,

chtěl bych se Vás zeptat, zda je nutné pořizovat si kopii lékařského potvrzení o způsobilosti dítěte i po skončení zotavovací akce( tábor, 10 dnů 80 dětí) a tu dále uchovávat pro kontrolu zřizovatele Jihomoravského kraje. ( Nevím přesně jak se ta kontrola jmenuje, prostě ta co chodí jednou za rok a kontroluje všechny faktury a papíry spojené s chodem domu dětí a mládeže. Tábor pořádal dům dětí a mládeže. Toto potvrzení platí 1 rok a rodiče ho chtějí vrátit. Musím mít kopii uschovanou pro tuto kontrolu?
Petr

Zdravotník na dětském táboře

Dobrý večer,

vystudovala jsem dvouletou nástavbu oboru zdravotnický asistent (před tím 3 letý obor ošetřovatel, praxe 5let). Můj dotaz tedy zní jestli mohu na dětském letním táboře působit jako zdravotník, nebo ne, protože mám pocit, že tohle upravuje nějaká z nových vyhlášech a ZA už nemůže působit jako zdravotník na letním táboře. Jak to tedy prosím je?

Děkuji a s pozdravem pěkného zítřka
Sroková Kristýna

Ostatní jiná akce pro děti a posudek od lékaře pro vedoucí

Dobrý den,
v létě jsme měli na táboře kontrolu z hygieny a jedna vedoucí měla propadlý posudek od lékaře pro práci s dětmi. Jednalo se o ostatní akci pro děti (méně jak 30 dětí pod 15 let), tedy si myslím, že se na nás nevztahovala povinnost mít pro vedoucí posudek od lékaře o způsobilosti pro práci s dětmi. Pracovnice KHS, ale tento posudek vyžaduje a chce ho doložit zpětně. Jak je to správně?

Děkuji moc za odpověď.

Pravidla pro ostatní akce

Dobrý den. V rámci našeho spolku budeme pořádat týdenní akci pro asi 15 osob ve věku 15 - 19 let. Tato akce tedy neodpovídá definici zotavovací akce dle příslušného zákona a ten by se na ni tedy neměl vztahovat. Existují tedy jiná pravidla, která budou na naši akci aplikovatelná? Snažíme se prakticky postupovat stejně podle pravidel zotavovací akce, ale zajímalo by mě, jak je to ve skutečnosti. Co řešíme např. teď, je, jestli můžeme účastníky pustit samotné ven, zda k tomu případně potřebujeme souhlas rodičů a jak je to pak s odpovědností.

Moc děkuji.

Štěpánka Prucková

Ošetřování zraněných na táboře

Dobrý den,
pokud se koná tábor, který nesplňuje kritéria zotavovací akce a tudíž nemusí mít zdravotníka, kdo je oprávněn ošetřovat zraněné? Musí to být pouze hlavní vedoucí nebo kdokoli z vedoucích?

Děkuji za odpověď
Arnoštová

Dotace na tábor pro oddíl

Dobrý den, lze získat dotaci na pořádání tábora pro konkrétní oddíl a né pro celou organizaci? Jde o to, že si jako oddíl pronajímáme táborovou základnu u organizace, se kterou jinak nemáme nic společného. My nejsme žádná neziskovka ani nic jiného. Máme nárok na nějaký příspěvek, nebo dotaci?

Doklady potřebné pro výlet tábora za hranice ČR

Dobrý den, pořádáme tábor blízko Polských hranic, máme cca 50 dětí ve věku 6-16 let. Chtěli bychom vyrážet na jednodenní výlety i do Polska, co je k tomu potřeba? Lze to ošetřit nějak hromadně nebo je potřeba, aby mělo každé dítě cestovní doklad? Co v případě, kdy dítě doklad nemá nebo nám jej rodič dát nechce?
Děkuji

Právní forma pořadatele LDT

Dobrý den,
jaká právní forma pořadatele je akceptovatelná při pořádání LDT? Může tábor provozovat i člověk sám na základě ŽL nebo musí přizvat společníky a fungovat na principu spolku? Děkuji za odpověď

Sportovní den pro děti

Dobrý den,

rádi bychom pořádali (nezisková organizace) sportovní den pro děti. Jedná se pouze o jeden den s programem, soutěžemi a odměnami pro děti. Co všechno musíme legislativně splnit, jaká povolení potřebujeme, kam co oznámit atd? Je možné např.na místě mít malý stánek s občerstvením např.pro rodiče atd?

Předem moc děkuju, M.

Dotace na akci/tábor

Dobrý den, chtěl bych se zeptat, zda se dá ještě žádat o dotaci na letní integrační tábor, případně na 5-ti denní aktivitu - výjezd do Dánského Legolandu. Jedná se především o děti s postižením.
Děkuji za odpověď.

Hasičské soustředění

Dobrý den.Měl bych dotazy ohledně pořádání hasičského soustředění.Akce trva 6 dni (nedele az patek)tedy 5 noci. Pocet deti je 25 ve veku 6-15let. Jedna se o trenink deti v pozarnim sportu. Musi byt na tuto akci pritomen zdravotnik nebo je to na uvazeni poradatele?Kdo muze funkci zdravotnika vykonavat?Dekuji Janda Ales

Kongres mládeže

Dobý den, Pořádáme letní akci pro zhruba 40 lidí, ve věku 15-25 let, trvání 7 dní. Chtěl bych se zeptat, jak je to s legislativou, hlavně po zdravotní stránce, kam všude se musí akce hlásit apod. Děkuji

LDT - kuchař

Dobrý den, potřebuji jako kuchař na LDT potvrzení o zdravotní způsobilosti pro práci s dětmi? (§ 10 a § 12 zákona č. 258/2000 Sb. o ochraně veřejného zdraví) Nebo mi stačí standardní zdravotní průkaz pracovníka v potravinářství s přezkoušením z hygienického minima. Děkuji za odpověď.

Normy pro stravování na zotavovacích akcí

Zdravím,

nedávno jsme společně s vedoucími řešili stravování na letních stanových táborech. Přesněji jsme se zadrhli na tématu, zdali udává zákon, že každé jídlo musí být normováno podle tabulek např. kuchařky pro školy nebo pro stravovací zařízení, ze kterých vypočítáte kolik dané suroviny potřebujete. Je to tak?

Jinými slovy. Máte 60 osob a chcete jim koupit na svačinu tatranku, takže vám tabulka řekne, že musíte koupit pouze 60 tatranek. Nemůžete 70 tatranek, protože by nebylo prokázáno na co máte těch 10tatranek? Je to tak?

Posudek o zdravotní způsobilosti jako dozor na ZO

Dobrý den, mám dotaz na potvrzení o posudku jako dozor na LT. Účastník, který může jet jako vedoucí oddílu si obstarával posudek u lékaře. Jelikož je mu bude letos 19 let a je ještě v evidenci praktického lékaře pro děti a dorost potvrzení od lékaře nedostal z důvodu, že dětští lékaři nesmí takový posudek napsat. A jak je to tedy s instruktorama. Ty toto potvrzení musí mít také, nebo ho nikde nedostane. Perková Drahomíra

Převoz dětí na táboře osobním autem

Je potřeba potvrzení a souhlas rodičů (zákonných zástupců) pokud na táboře potřebujeme převážet děti osobním autem? Pokud ano, jak jej správně formulovat? Děkuji. Hudcová

Může tábor uspořádat fyzická osoba?

Dobrý den,

je problém v tom, že "tábor" pořádám jako fyzická osoba se svými přáteli a ne jako sdružení. Děti plánujeme, že by tam byly našich přátel, popřípadě z kroužku první pomoci, který přes rok pomáhám vést. Finance máme tak, že mezi děti jsem rozpočítala náklady na naší stravu a ubytování, cestu si platíme sami, počítáme s tím, že nebudeme žít žádný zisk. V případě přebytku peníze dětem vrátíme. Samozřejmě účtenky pro rodiče budu mít k dispozici. Může to tak být prosím? Moc děkuji. 

Způsobilost práce s dětmi - věková hranice

Dobrý den,
na táboře rozdělujeme přípravný tým na tzv. asistenty (15-18let) + vedoucí (18let +). Je nutné, aby Potvrzení o způsobilosti práce s dětmi měli všechny fyzické osoby, tzn. od 15 let včetně? Děkuji za odpověď.

Kohoutová

Kam se obrátit s prošetřením závadných zkušeností s vedoucí?

Dobry den, kam se mam obratit s zadosti o prosetreni zavadnych skutecnosti, ktere se odehravaji na letnim tabore? Jednou z vedoucich, je prostitutka. V Hradci Kralove ma ta dotycna osoba privat pod nickem nataly hk. Snad takovy clovek, ktery prenasi pohlavni nemoci, nemuze mit co docineni s detmi, proboha! Dekuji. S pozdravem Paseka

Lze sehnat příspěvek na letní tábor?

Dobrý den,ráda bych se informovala o dotovaných letních táborech.Jsem matka samoživitelka a ráda bych našla svému synovi na léto tábor,ale zdají se mi poněkud předražené.Jelikož 2 měsíce mít dovolenou nemohu,tak se snažím něco najít.Synův otec nejeví zájem a ráda bych ,aby si syn prádniny užil.Děkuji za odpověď a přeji krásný slunečný den. S pozdravem Šárka Henklová

Výlet s dětmi na táboře do příhraničí/zahraničí

Chystáme se s dětmi jít na výlet do pohraničí a v průběhu cesty se ocitneme i pár kilometrů v cizím státě. Dětem je méně než 15 let. Musím mít děti v tomto případě s sebou nějaký zvláštní doklad nebo souhlas rodičů? Pasy nebo občanské průkazy jsou nejspíše nereálné vyžadovat. Moc děkuji za radu, Mikulecká Bára

Přítomnost zdravotníka na příměstském táboře

Dobrý den, prosím o radu. Musí být na příměstském táboře přítomný zdravotník, když jde o tábor od pondělí do pátku a děti v táboře nepřespávají a počet dětí nepřesáhne 30.
Děkuji
Sosnovec

Výchovně rekreační tábor pro děti zákon 267/2015 §11a

Dobrý den, naše církev pořádá 5denní příměstský tábor s méně než 30 dětmi a 8denní stanový tábor s méně než 30 dětmi. Dosud takové akce nebyly považovány za zotavovací akci a tedy nebyla povinnost nahlašovat na hygienickou stanici atd. V úpravě zákona o ochraně veřejného zdraví 267/2015 Sb. v §11a se za zotavovací akci nově považuje také výchovně rekreační tábor pro děti. V jeho definici ze zákona 359/1999 Sb. se nepíše nic o počtu dětí, nebo délce tábora.

Vyplývá z výše uvedené změny, že naše akce jsou považovány za zotavovací akce a máme povinnost nahlašovat je na KHS a další?

Vedoucí na táboře a příspěvek na stravu

Dobrý den,
jsme nezisková organizace a pořádáme během roku výlety a o prázdninách letní dětské tábory do 30 dětí. Žádné dotace nepobíráme. Mám 2 dotazy:

1) Setkala jsem se s názorem, že by vedoucí na táboře měli platit za stravu, jelikož by jim jinak vznikal v podstatě nedaněný příjem. Jak tuto problematiku vidíte? Pokud za tábor platí pouze děti, byl by to problém v účetnictví? Co jsem se ptala po jiných táborech, například skautských, tak nikde vedoucí za stravu neplatí.

Co je potřeba, aby spolek mohl pořádat tábor?

Pěkný den, chtěl jsem se zeptat, jaké oprávnění musí mít spolek k organizaci tábora pro děti, pokud je tábor organizován nikoliv za účelem dosažení zisku. Musím být registrovaný jako školské zařízení nebo tuto činnost mohu vykonávat jako obecně prospěšnou jen na základě stanov.

Moc díky za odpověď, jš

Školení táborových vedoucích

Chtěla bych požádat o informaci ohledně požadavků na proškolení táborových vedoucích a praktikantů (tj. nikoli hlavní vedoucí) - zejména zda je nezbytné absolvovat akreditované kurzy, případně zda a jak lze akreditaci získat pro vlastní kurz.

Musíme mít živnostenský list na pořádání tábora?

Dobrý den, chtěla jsem se dotázat. Prvním rokem bychom chtěli pořádat letní tábor pro děti. Jsme vedeni jako SDH - sbor dobrovolných hasičů Jilešovice. Fungujeme jako zřizovatel a jako zprostředkovatel je člen jiné SDH. - fyzická osoba, která tento tábor již pořádala 2 roky po sobě . Má osvědčení hlavního vedoucího tábora, osvědčení zdravotníka. Všechny potřebné dokumenty má v pořádku. Vyskytl se nyní problém, zda vůbec může naše organizace tábor pořádat. Někde jsem zaslechla, že snad bychom měli mít na pořádání tábora i živnostenský list. Proto prosím o informaci.

letní pobyty pro VÚ a DDŠ

Dobrý den,
ráda bych se informovala jak je to s letními pobyty deti z VÚ a DDŠ. Je od MŠMT nějaká nabídka? Nebo si musi pobyty zajistit sami na své náklady ústavy?
Děkuji za odpověď
Petra Netáhlová
737729062

Povinnost školení hlavní vedoucí táborů (výchovně rekreační tábor)

Dobrý den,
naše organizace se v létě rozhodla pořádat výchovně rekreační tábor pro děti z naší cílové skupiny (náhradní rodiny).
V povinnostech spadáme pod zákon 258 /2000 sb. a musíme splnit podmínky jako zotavovací akce.
Je povinnost, aby hlavní vedoucí výchovně rekreačního tábora měl školení pro hlavní vedoucí táborů vedené některou z organizací, která má od MŠMT k tomuto mandát?

Je nutné mít na příměstském táboře certifikované instruktory?

Dobrý den,
jako spolek připravujeme formu příměstského tábora, kde bychom děti učily různé sportovní aktivity (cyklo, inline, plavání). Je možné v propagaci tábora použít pojmy kurz, výuka a je nutné mít na všechny aktivity certifikované instruktory? Děkuji.

dotace od MŠMT

Dobrý den,
chtěla bych se zeptat, zda je možné využít dotace od MŠMT na pořádání příměstského tábora a za jakých podmínek. Děkuji, Jarmila Kubáňová

Dítě s ADHD na pobytové zotavovací akci

Dle § 9 zákona č. 258/2000 Sb. se dítě zotavovací akce může účastnit pouze za podmínky, že předloží posudek o zdravotní způsobilosti (příloha č. 3 vyhl. 106/2001 Sb.), kde jsou pediatrem uvedeny údaje o očkování, alergiích a užívaných lécích.
Ráda bych se zeptala, jaký je postup v případě psychiatrických diagnóz (ADHD), resp. zda jsem jako rodič povinna informovat o této diagnóze organizátory zotavovací akce.
Předem děkuji za vyjádření. Málková M.

Co má splňovat tábor?

Dobrý den,
letos poprvé pořádám tábor pro 30 dětí. Co vše musím splňovat? Musí se pobyt hlásit na hygienu?

Děkuji,
Vašinová

Musí být na příměstském táboře školený vedoucí nebo pedagog?

Dobrý den,chtěla bych provozovat příměstský tábor a zajímalo by mě, jestli osoba která bude pečovat o děti musí být nějak školená, nebo musí mít pedagog. vzdělání??
A o kolik dětí ve věku od 6 do 10 let může jedna dospělá osoba pečovat???
Za odpověď předem moc děkuji.
S pozdravem Klára L.

smlouva na zprostředkování tábora

Dobrý den,

náš spolek by měl na základě dohody uspořádat tábor pro odborový svaz. Měli bychom spolu uzavřít smouvu o zprostředkování tábora.
Chtěla jsem se zeptat, zda nemáte nějakou vzorovou smlouvu, podle které bychom se mohli řídit?

Děkuji

Kdo může příměstský tábor organizovat?

Dobrý den,
je dáno, kdo může příměstské tábory organizovat? Jsou to fyzické osoby, spolky nebo o.p.s.?
Co se týká legislativy táborů, pro příměstský tábor také platí lehátka a jedno umyvadlo na 5 dětí? Musí mít odpovědná osoba pedagogické vzdělání nebo stačí zdravotnické minimum?
Musí se tábor hlásit na hygienu nebo na jiný úřad?
Moc děkuji za opověď a Váš čas. Blanka Netíková

Více dotazů na letní tábor

Dobrý den,
v letě chystáme svůj první dětský sportovní tábor a zajímalo by nás pár
otázek. Byli bychom rádi, kdybyste nám na ně odpověděli.
1. Kolik dětí může mít na starost jeden dospělý plnoletý dohled/vedoucí
oddělení? Například: jeden dospělý má na starost 15 dětí, 12, 20.
Existuje vůbec nějaká vyhláška ohledně této věci? Nebo je to záležitost
provozovatele tábora?
2. Může mít hlavní vedoucí tábora na starost také např. těch 10 dětí?
Myslíme tím jako Oddílový vedoucí. Nebo hlavní vedoucí fakt slouží čistě

Co je třeba, když chci pořádat příměstský tábor?

Dobrý den,

jsem univerzitně vzdělaná učitelka, aprobace 1. st. ZŠ. Pracuji ve školství 4 roky. Ráda bych o prázdninách připravila příměstský tábor pro děti ve věku od 4 - 10 let. Mé dotazy jsou:
1. Musím mít kurz hlavního vedoucího?
2. Nemám přehled o jakou službu se jedná, o jaký živnostenský list mám požádat?
3. Musím tábor ohlásit na hygien. stanici?
4. Kdybych chtěla jeden týden připravit pro děti z dět. domovů, mohu požádat o dotaci? Jde to vůbec pro letošní rok?

Děkuji a přeji pohodové dny

Zuzana Faldýnová

Můžou děti na táboře pomáhat s vařením?

Dobrý den chtěla bych se zeptat ohledně situace tábora kdy vše co se týče sociálních věcí , spaní ve stanech, programu dětí atd..... je zabezpečeno dle regulí. Ve zděné budově místnost na skladování potravin, lednice, přípravna.... Jde nám o to že bychom chtěli děti dovést k dovednostem a seberealizaci se o sebe postarat co se týče jídla.Jídelna zabezbečena, snídaně formou rautového stolu dětem k jejich chuti (čaj, pečivo, salám, sýr,máslo, marmeláda, paštika, jogurt, músli........)

požadavek na kvalifikaci vedoucích/instruktorů

Naše společnost se chystá pořádat outdoorové vzdělávací akce pro děti a mládež od 10ti do 20ti let. V rámci těchto akcí, které jsou pořádány v přírodě mimo školu, časově maximálně do 5ti dní, se často organizují activity jako jízda po řece na lodích, jízda na koních, nenáročné horolezení, atd. Zajímalo by mě, jaké jsou požadavky na vedoucí/instruktory (vzdělání, počet, atd.) a jaké další zákony/předpisy které je potřeba pohlídat a dodržovat.

Děkuji za odpověď

Pavel Vejmola

Školení zdravotníka zotavovacích akcí

Dobrý den, žádám vás o radu. Jezdím na letní dětské tábory jako zdravotník, ale poslední školení co se týče hygienických požadavků jsem absolvovala již před několika lety. Vzhledem k tomu, že jsou od minulého roku změny v legislativě, hledám školení...poradíte prosím...
Moc děkuji Janoušková

Kde získat akreditaci hlavní vedoucí tábora?

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, jak můžu získat oprávění hlavního vedoucího tábora. Mám vystudované magisterské studium obor pedagogika volného času. V současné době jsem v domácnosti se čtyřmi vlastními dětmi. V loňském roce jsem byla na skautském táboře jako vedoucí dívek. Děkuji, Lucie Švehlová

Pobytová akce pro děti do 18 let

Dobrý den,neustále se mluví o zotavovacích akcích pro děti do 15 let,je ale možné tuto hranici rozšířit a dělat akci i pro děti do 18 let? Například sportovní soustředění? Děkuji za odpověď.

ZZO - podávání inzulínu

Dobrý den, prosím, může osoba, která má platný průkaz zdravotníka zotavovacích akcí, pravidelně aplikovat diabetickým dětem v MŠ nebo ZŠ inzulín?
Děkuji.

Pořádání letního pobytového tábora pro děti

Dobrý den,

Chtěly bychom uspořádat pobytový tábor pro děti 6 - 10 let.

Obě pracujeme s dětmi celoročně ve školní družině.

Předpokládaly jsme, že se nás bude týkat pro tento účel živnostenské oprávnění v oboru "Mimoškolní výchova a vzdělávání, pořádání kurzů, školení, včetně lektorské činnosti".

Na živnostenském úřadu nám však bylo sděleno, že se mýlíme a musíme založit cestovní kancelář a pojistit ji proti úpadku.

Je pořadatel povinen informovat rodiče o tom, kdo se tábora účastní?

Dobrý den, rád bych se touto cestou informoval, jestli je v povinnostech provozovatele informovat rodiče o skutečnosti, že z celkového počtu 80 dětí je třicet dětí z Klokánku, které přirozeně svým projevem a sociálním zázemím se více odlišují od dětí z úplných nebo částečných rodin. Dále, jak je možné, že děti ve věku 5 a 7 sdílí pokoj s jinými dětmi bez souhlasů rodičů. Moje zkušenost: naše děti v pokoji s romskou holčičkou, která je oba neustále fyzicky a slovně napadala. Obě jinak veselé děti přijeli vystrašené a uplakané. Podotýkám, že to byla jejich první tábor.

Cizinec na táboře

Dobrý den,

jmenuji se Petr Mališ a budu vedoucí skautského letního tábora. Mám na Vás prosbu/dotaz.

Přišel mi email od jedné paní z Portugalska, která pochází z ČR ale momentálně bydlí trvale v Portugalsku. Její syn Ian pojede o prázdninách do České republiky za prarodiči a tak nás poprosila, jestli by se mohl zúčastnit skautského tábora tady u nás. Ian chodí do skautu v Portugalsku, umí plynule česky a má České i Portugalské občanství. 

Potvrzení způsobilosti práce s dětmi

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat jak je to s potvrzením způsobilosti práce s dětmi v roce 2016. Jakou má platnost potvrzení od data vystavení lékařem a zda ho musejí mít i pedagogičtí pracovníci? Děkuji.

Pořádáme příměstský tábor poprvé

Pořádáme příměstský tábor poprvé.Je to 1xtýden v červenci a 1x týden v srpnu.Jelikož jsme nenašli žádnou pořádnou odpověd v dostupné legislativě, mám několik organizačních dotazů.
1. Musíme provoz tábora někde ohlásit??
2. Stačí nám běžné pojištění odpovědnosti nebo je dobré sjednat specialně zaměřené na práci s dětmi
3. Musí mít vedoucí vzdělání zaměřené na práci s dětmi??
4. Musí být trvale přítomen zdravotník?? ( máme plně vybavenou lékarničku)

Nenašli jste odpověď?

Prohledali jste všechna témata a stále nemůžete najít odpověď na svoji otázku?
Zkuste položit dotaz.

Položit dotaz